2013 Region II Championships - 14U Boys

GROUP C W L T PTS GF GA GD
1  (MI) MICHIGAN WOLVES 99 3 0 0 9 10 2 8
2  (KY) (SC) LEXINGTON FC 99 WHITE 1 1 1 4 5 7 -2
3  (MN) (SC) SC ACADEMY INTER 99 0 1 2 2 2 5 -3
4  (MO) (SC) MCMAHON FORD - STAUDER 0 2 1 1 4 7 -3
GROUP D W L T PTS GF GA GD
1  (IN) (SC) CARMEL UNITED 99 ELITE 2 0 1 7 5 3 2
2  (OH-N) (SC) INTERNATIONALS 1 1 1 4 2 2 0
3  (WI) (SWC) MILWAUKEE BAVARIANS 0 1 2 2 1 2 -1
4  (OH-S) (SC) BLAST FC RED 0 1 2 2 1 2 -1
GROUP A W L T PTS GF GA GD
1  (IL) (SC) CHICAGO MAGIC PSG PRE ACADEMY 2 0 1 7 9 1 8
2  (OH-S) (WC2) NWC ALLIANCE B98 BLACK 2 0 1 7 5 2 3
3  (WI) (SC) UNITED FC RED 1 2 0 3 3 6 -3
4  (IA) (SC) WDM UNITED 0 3 0 0 2 10 -8
GROUP B W L T PTS GF GA GD
1  (NE) (SC) PHOENIX JUVENTUS 2 0 1 7 7 3 4
2  (IL) (WC1) FC-1 ACADEMY ELITE 1 0 2 5 5 3 2
3  (SD) (SC) SDU COPA 0 1 2 2 5 7 -2
4  (KS) (SC) WICHITA CYCLONES 0 2 1 1 3 7 -4
DATE TIME HOME VISITORS LOCATION

•• PRELIM ••

SAT JUN 22 11:00 AM (MI)MICHIGAN WOLVES 99 - 4 (KY)LEXINGTON FC 99 WHITE - 1 HV 13
SAT JUN 22 11:00 AM (MN)SC ACADEMY INTER 99 - 1 (MO)MCMAHON FORD - STAUDER - 1 HV 14
SAT JUN 22 11:00 AM (OH-S)BLAST FC RED - 0 (OH-N)INTERNATIONALS - 0 HV 15
SAT JUN 22 11:00 AM (IN)CARMEL UNITED 99 ELITE - 1 (WI)MILWAUKEE BAVARIANS - 1 HV 16
SAT JUN 22 11:00 AM (IL)CHICAGO MAGIC PSG PRE ACADEMY - 4 (IA)WDM UNITED - 0 HV 17
SAT JUN 22 11:00 AM (OH-S)NWC ALLIANCE B98 BLACK - 1 (WI)UNITED FC RED - 0 HV 18
SAT JUN 22 11:00 AM (KS)WICHITA CYCLONES - 0 (IL)FC-1 ACADEMY ELITE - 2 HV 19
SAT JUN 22 11:00 AM (SD)SDU COPA - 1 (NE)PHOENIX JUVENTUS - 3 HV 20
SUN JUN 23 12:00 PM (SD)SDU COPA - 3 (KS)WICHITA CYCLONES - 3 HV 15
SUN JUN 23 12:00 PM (NE)PHOENIX JUVENTUS - 2 (IL)FC-1 ACADEMY ELITE - 2 HV 16
SUN JUN 23 12:00 PM (OH-S)NWC ALLIANCE B98 BLACK - 1 (IL)CHICAGO MAGIC PSG PRE ACADEMY - 1 HV 13
SUN JUN 23 12:00 PM (WI)UNITED FC RED - 3 (IA)WDM UNITED - 1 HV 14
SUN JUN 23 12:00 PM (IN)CARMEL UNITED 99 ELITE - 2 (OH-S)BLAST FC RED - 1 HV 19
SUN JUN 23 12:00 PM (WI)MILWAUKEE BAVARIANS - 0 (OH-N)INTERNATIONALS - 1 HV 20
SUN JUN 23 12:00 PM (MN)SC ACADEMY INTER 99 - 0 (MI)MICHIGAN WOLVES 99 - 3 HV 17
SUN JUN 23 12:00 PM (MO)MCMAHON FORD - STAUDER - 2 (KY)LEXINGTON FC 99 WHITE - 3 HV 18
MON JUN 24 11:00 AM (MI)MICHIGAN WOLVES 99 - 3 (MO)MCMAHON FORD - STAUDER - 1 HV 14
MON JUN 24 11:00 AM (KY)LEXINGTON FC 99 WHITE - 1 (MN)SC ACADEMY INTER 99 - 1 HV 15
MON JUN 24 11:00 AM (OH-S)BLAST FC RED - 0 (WI)MILWAUKEE BAVARIANS - 0 HV 16
MON JUN 24 11:00 AM (OH-N)INTERNATIONALS - 1 (IN)CARMEL UNITED 99 ELITE - 2 HV 17
MON JUN 24 11:00 AM (IL)CHICAGO MAGIC PSG PRE ACADEMY - 4 (WI)UNITED FC RED - 0 HV 18
MON JUN 24 11:00 AM (IA)WDM UNITED - 1 (OH-S)NWC ALLIANCE B98 BLACK - 3 HV 19
MON JUN 24 11:00 AM (IL)FC-1 ACADEMY ELITE - 1 (SD)SDU COPA - 1 HV 13
MON JUN 24 11:00 AM (KS)WICHITA CYCLONES - 0 (NE)PHOENIX JUVENTUS - 2 HV 20

•• SEMIFINAL ••

TUE JUN 25 10:00 AM (IL)CHICAGO MAGIC PSG PRE ACADEMY - 0 (MI)MICHIGAN WOLVES 99 - 1 Cownie 9
TUE JUN 25 10:00 AM (NE)PHOENIX JUVENTUS - 3 (IN)CARMEL UNITED 99 ELITE - 1 Cownie 10

•• FINAL ••

WED JUN 26 10:00 AM (MI)MICHIGAN WOLVES 99 - 4 (NE)PHOENIX JUVENTUS - 0 Cownie 1