2011 Region I Northeast League - 16U Girls

BLUE W L T PTS GF GA GD
1  (NY-E) ALBERTSON ELITE FURY 5 2 0 15 9 5 4
2  (NY-E) QUICKSTRIKE 95'S 4 1 2 14 7 4 3
3  (CT) (SC) LADY OWLS 3 1 3 12 8 6 2
4  (CT) FSA UNITED WHP U16 GIRLS 3 3 1 10 8 5 3
5  (NY-E) SMITHTOWN SPIRIT 2 2 3 9 7 4 3
6  (NY-E) LAKE GROVE LIGHTNING 2 3 2 8 10 9 1
7  (NY-E) PATRIOTS POWER 1 4 2 5 3 11 -8
8  (RI) (SC) BRUNO UNITED FC 1 5 1 4 3 11 -8
RED W L T PTS GF GA GD
1  (CT) YANKEE UNITED BLAZE 6 0 0 18 15 0 15
2  (NY-E) MASSAPEQUA ELITE 4 3 0 12 18 8 10
3 ALBERTSON SILVER PREMIER FURY 4 3 0 12 13 4 9
4  (NY-E) ALLEYCATS OCELOTS 2 2 3 9 9 11 -2
5  (NY-E) COMMACK ATTACK 3 4 0 9 6 11 -5
6  (NY-E) FREEDOM 2 3 2 8 8 12 -4
7  (CT) CFC ARSENAL 1 4 2 5 3 18 -15
8  (RI) TIDAL WAVE SC RIPTIDE 1 4 1 4 5 13 -8
DATE TIME HOME VISITORS LOCATION

•• Preliminary Games ••

SAT MAR 05 4:00 PM (NoR)ALBERTSON SILVER PREMIER FURY - 3 (NY-E)ALLEYCATS OCELOTS - 1 Mitchell Athletic Complex
SAT MAR 12 2:00 PM (CT)YANKEE UNITED BLAZE - 4 (CT)CFC ARSENAL - 0 St Joseph's Hs Field
SAT MAR 19 10:15 AM (NY-E)MASSAPEQUA ELITE - 4 (RI)TIDAL WAVE SC RIPTIDE - 0 John Burns Park
SAT MAR 19 10:15 AM (CT)CFC ARSENAL - 0 (NY-E)COMMACK ATTACK - 2 [TBA]
SAT MAR 19 2:15 PM (RI)TIDAL WAVE SC RIPTIDE - 1 (NY-E)COMMACK ATTACK - 2 John Burns Park
SAT MAR 19 2:15 PM (CT)CFC ARSENAL - 0 (NY-E)MASSAPEQUA ELITE - 6 Field of Dreams B
SAT MAR 26 11:00 AM (NY-E)MASSAPEQUA ELITE - 0 (CT)YANKEE UNITED BLAZE - 2 John Burns Park
SAT MAR 26 1:15 PM (NY-E)PATRIOTS POWER (RI)BRUNO UNITED FC Tibbetts A
SAT MAR 26 1:15 PM (NY-E)ALBERTSON ELITE FURY - 1 (NY-E)QUICKSTRIKE 95'S - 2 Fleming Field
SAT MAR 26 2:00 PM (RI)TIDAL WAVE SC RIPTIDE - 0 (NoR)ALBERTSON SILVER PREMIER FURY - 3 Bryant University B
SAT MAR 26 4:15 PM (RI)BRUNO UNITED FC (NY-E)ALBERTSON ELITE FURY Tibbets Brook Park B
SAT MAR 26 4:15 PM (NY-E)QUICKSTRIKE 95'S - 0 (NY-E)PATRIOTS POWER - 0 Tibbets Brook Park C
SAT MAR 26 5:30 PM (RI)TIDAL WAVE SC RIPTIDE - 2 (NY-E)ALLEYCATS OCELOTS - 2 Bryant University B
SUN MAR 27 11:00 AM (CT)FSA UNITED WHP U16 GIRLS - 0 (CT)LADY OWLS - 1 Suffield HS Field
SAT APR 02 10:00 AM (CT)LADY OWLS - 1 (NY-E)LAKE GROVE LIGHTNING - 1 Vets Memorial Field
SAT APR 02 10:00 AM (NY-E)ALLEYCATS OCELOTS - 1 (NY-E)FREEDOM - 1 Golden Goal 1
SAT APR 02 10:00 AM (NY-E)COMMACK ATTACK - 1 (NoR)ALBERTSON SILVER PREMIER FURY - 0 Burr Field A
SAT APR 02 11:30 AM (CT)FSA UNITED WHP U16 GIRLS - 0 (NY-E)SMITHTOWN SPIRIT - 0 Vetran's Field
SAT APR 02 1:00 PM (CT)CFC ARSENAL - 0 (NoR)ALBERTSON SILVER PREMIER FURY - 4 Burr Field A
SAT APR 02 1:00 PM (NY-E)FREEDOM - 3 (NY-E)MASSAPEQUA ELITE - 2 Golden Goal 1
SAT APR 02 2:30 PM (NY-E)LAKE GROVE LIGHTNING - 0 (CT)FSA UNITED WHP U16 GIRLS - 3 Vets Memorial Field
SAT APR 02 3:00 PM (CT)YANKEE UNITED BLAZE - 2 (NY-E)COMMACK ATTACK - 0 Burr Field A
SAT APR 02 4:00 PM (NY-E)SMITHTOWN SPIRIT - 1 (CT)LADY OWLS - 2 Vetran's Field
SAT APR 02 4:00 PM (NY-E)ALLEYCATS OCELOTS - 2 (NY-E)MASSAPEQUA ELITE - 1 Golden Goal 1
SAT APR 09 9:00 AM (CT)FSA UNITED WHP U16 GIRLS - 3 (NY-E)PATRIOTS POWER - 0 Goodrich Park
SAT APR 09 9:00 AM (CT)LADY OWLS - 0 (NY-E)ALBERTSON ELITE FURY - 1 Goodrich Field Field 2
SAT APR 09 10:00 AM (RI)TIDAL WAVE SC RIPTIDE - 2 (NY-E)FREEDOM - 1 Bliss Field A
SAT APR 09 10:00 AM (CT)YANKEE UNITED BLAZE - 1 (NoR)ALBERTSON SILVER PREMIER FURY - 0 Burr Field A
SAT APR 09 10:00 AM (NY-E)COMMACK ATTACK - 0 (NY-E)ALLEYCATS OCELOTS - 2 Burr Field B
SAT APR 09 1:00 PM (NY-E)FREEDOM - 1 (CT)CFC ARSENAL - 1 Bliss Field A
SAT APR 09 1:00 PM (NY-E)PATRIOTS POWER - 1 (CT)LADY OWLS - 1 Goodrich Park
SAT APR 09 1:00 PM (NY-E)ALBERTSON ELITE FURY - 1 (CT)FSA UNITED WHP U16 GIRLS - 0 Goodrich Field Field 2
SAT APR 09 1:30 PM (RI)BRUNO UNITED FC - 0 (NY-E)LAKE GROVE LIGHTNING - 6 Olson Memorial Park
SAT APR 09 1:30 PM (NY-E)QUICKSTRIKE 95'S - 1 (NY-E)SMITHTOWN SPIRIT - 0 Olson Park Field A
SAT APR 09 2:00 PM (CT)YANKEE UNITED BLAZE - 3 (NY-E)ALLEYCATS OCELOTS - 0 Burr Field A
SAT APR 09 4:00 PM (RI)TIDAL WAVE SC RIPTIDE - 0 (CT)CFC ARSENAL - 1 Bliss Field A
SAT APR 09 10:20 PM (NY-E)SMITHTOWN SPIRIT - 0 (RI)BRUNO UNITED FC - 0 Olson Memorial Park
SAT APR 09 10:20 PM (NY-E)LAKE GROVE LIGHTNING - 0 (NY-E)QUICKSTRIKE 95'S - 1 Olson Park Field A
SAT APR 16 12:00 PM (CT)CFC ARSENAL - 1 (NY-E)ALLEYCATS OCELOTS - 1 Suffield HS Field
SAT APR 16 1:00 PM (NY-E)FREEDOM - 0 (CT)YANKEE UNITED BLAZE - 3 Stringham
SAT APR 16 1:40 PM (NY-E)SMITHTOWN SPIRIT - 1 (NY-E)LAKE GROVE LIGHTNING - 1 Olson Memorial Park
SAT APR 16 5:00 PM (NY-E)FREEDOM - 0 (NoR)ALBERTSON SILVER PREMIER FURY - 3 Stringham
SUN APR 17 8:00 PM (NoR)ALBERTSON SILVER PREMIER FURY - 0 (NY-E)MASSAPEQUA ELITE - 1 John J. Burns Park Field 1
SAT APR 23 12:00 PM (NY-E)PATRIOTS POWER - 1 (NY-E)ALBERTSON ELITE FURY - 2 Tibbett Brook Park
[TBD] [TBD] (NY-E)QUICKSTRIKE 95'S (RI)BRUNO UNITED FC Mount Airy Sports Complex
[TBD] [TBD] (RI)TIDAL WAVE SC RIPTIDE (CT)YANKEE UNITED BLAZE Bliss Field A
SAT APR 30 9:00 AM (NY-E)MASSAPEQUA ELITE - 4 (NY-E)COMMACK ATTACK - 1 John J. Burns Park Field 1
SAT APR 30 10:00 AM (NY-E)ALBERTSON ELITE FURY - 3 (NY-E)LAKE GROVE LIGHTNING - 0 Roslyn High School
SAT APR 30 10:00 AM (NY-E)PATRIOTS POWER - 0 (NY-E)SMITHTOWN SPIRIT - 3 Mitchell Athletic Complex
SAT APR 30 11:00 AM (RI)BRUNO UNITED FC - 1 (CT)LADY OWLS - 2 Milot Field
SAT APR 30 11:00 AM (NY-E)QUICKSTRIKE 95'S - 1 (CT)FSA UNITED WHP U16 GIRLS - 2 Milot A
SAT APR 30 2:00 PM (NY-E)FREEDOM - 2 (NY-E)COMMACK ATTACK - 0 Commack HS A
SAT APR 30 3:00 PM (CT)FSA UNITED WHP U16 GIRLS - 0 (RI)BRUNO UNITED FC - 2 Milot Field
SAT APR 30 3:00 PM (CT)LADY OWLS - 1 (NY-E)QUICKSTRIKE 95'S - 1 Milot A
SAT MAY 07 6:00 PM (NY-E)LAKE GROVE LIGHTNING - 2 (NY-E)PATRIOTS POWER - 0 Mitchell Athletic Complex
SUN MAY 08 9:00 AM (NY-E)SMITHTOWN SPIRIT - 2 (NY-E)ALBERTSON ELITE FURY - 0 Vets Memorial Field

•• Final ••

SAT MAY 14 5:00 PM (NY-E)ALBERTSON ELITE FURY - 2 (CT)YANKEE UNITED BLAZE - 0 Hofstra university Soccer Stadium