2017 Region IV Presidents Cup - 14U Girls

GROUP A W L T PTS GF GA GD
1  (CA-S) (SC) ARSENAL FC 03 EGSL 3 0 0 9 17 0 11
2  (WA) WA PREMIER FC G03 BLACK 2 1 0 6 9 3 3
3  (UT) LA ROCA TJ - 03 GIRLS 1 2 0 3 1 9 -5
4  (CA-N) (SC) VALLEY UNITED KRUSH 0 3 0 0 0 15 -9
GROUP B W L T PTS GF GA GD
1  (CO) COLORADO RAPIDS YOUTH 03G SELECT 3 0 0 9 9 1 8
2  (UT) WASATCH ELITE 03G 2 1 0 6 5 3 2
3  (MT) MAGIC CITY SC WHITE 2003G-PR 1 2 0 3 4 7 -3
4  (ID) PVSC UNITED RUCKUS 0 3 0 0 4 11 -7
GROUP C W L T PTS GF GA GD
1  (CA-S) (SWC) EAGLES SC 2003 3 0 0 9 11 0 9
2  (AK) COOK INLET S.C. 03G 2 1 0 6 5 4 1
3  (OR) CUSC 03G LIL THORNS 1 2 0 3 4 10 -4
4  (AZ) SCOTTSDALE 03G PHX BLACKHAWKS JOHNSTON 0 3 0 0 2 8 -6
GROUP D W L T PTS GF GA GD
1  (WA) SPOKANE SOUNDERS 1 0 2 5 5 1 4
2  (NV) PLAYERS 03 GIRLS ELITE 1 0 2 5 6 2 4
3  (CO) REAL COLORADO OLYMPICO 1 0 2 5 2 0 2
4  (WY) JH UNITED 0 3 0 0 1 11 -10
DATE TIME HOME VISITORS LOCATION

•• Preliminary Games ••

TUE JUN 13 1:30 PM (WY)JH UNITED - 0 (WA)SPOKANE SOUNDERS - 4 SLC 13
TUE JUN 13 1:30 PM (WA)WA PREMIER FC G03 BLACK - 7 (CA-N)VALLEY UNITED KRUSH - 0 SLC 3
TUE JUN 13 1:30 PM (CO)COLORADO RAPIDS YOUTH 03G SELECT - 3 (MT)MAGIC CITY SC WHITE 2003G-PR - 0 SLC 8
TUE JUN 13 1:30 PM (OR)CUSC 03G LIL THORNS - 0 (CA-S)EAGLES SC 2003 - 6 SLC 11
TUE JUN 13 1:30 PM (CA-S)ARSENAL FC 03 EGSL - 7 (UT)LA ROCA TJ - 03 GIRLS - 0 SLC 4
TUE JUN 13 1:30 PM (NV)PLAYERS 03 GIRLS ELITE - 0 (CO)REAL COLORADO OLYMPICO - 0 SLC 14
TUE JUN 13 1:30 PM (ID)PVSC UNITED RUCKUS - 1 (UT)WASATCH ELITE 03G - 3 SLC 7
TUE JUN 13 1:30 PM (AK)COOK INLET S.C. 03G - 3 (AZ)SCOTTSDALE 03G PHX BLACKHAWKS JOHNSTON - 0 SLC 12
WED JUN 14 7:45 AM (UT)LA ROCA TJ - 03 GIRLS - 0 (WA)WA PREMIER FC G03 BLACK - 2 SLC 13
WED JUN 14 7:45 AM (UT)WASATCH ELITE 03G - 0 (CO)COLORADO RAPIDS YOUTH 03G SELECT - 2 SLC 4
WED JUN 14 7:45 AM (CA-S)EAGLES SC 2003 - 3 (AK)COOK INLET S.C. 03G - 0 SLC 8
WED JUN 14 7:45 AM (MT)MAGIC CITY SC WHITE 2003G-PR - 4 (ID)PVSC UNITED RUCKUS - 2 SLC 3
WED JUN 14 7:45 AM (WA)SPOKANE SOUNDERS - 1 (NV)PLAYERS 03 GIRLS ELITE - 1 SLC 12
WED JUN 14 7:45 AM (CA-N)VALLEY UNITED KRUSH - 0 (CA-S)ARSENAL FC 03 EGSL - 7 SLC 14
WED JUN 14 7:45 AM (AZ)SCOTTSDALE 03G PHX BLACKHAWKS JOHNSTON - 2 (OR)CUSC 03G LIL THORNS - 3 SLC 7
WED JUN 14 7:45 AM (CO)REAL COLORADO OLYMPICO - 2 (WY)JH UNITED - 0 SLC 11
THU JUN 15 9:45 AM (WY)JH UNITED - 1 (NV)PLAYERS 03 GIRLS ELITE - 5 SLC 9
THU JUN 15 1:30 PM (CA-N)VALLEY UNITED KRUSH - 0 (UT)LA ROCA TJ - 03 GIRLS - 1 SLC 15
THU JUN 15 5:15 PM (WA)SPOKANE SOUNDERS - 0 (CO)REAL COLORADO OLYMPICO - 0 SLC 14
THU JUN 15 5:15 PM (CA-S)EAGLES SC 2003 - 2 (AZ)SCOTTSDALE 03G PHX BLACKHAWKS JOHNSTON - 0 SLC 16
THU JUN 15 5:15 PM (ID)PVSC UNITED RUCKUS - 1 (CO)COLORADO RAPIDS YOUTH 03G SELECT - 4 SLC 11
THU JUN 15 5:15 PM (OR)CUSC 03G LIL THORNS - 1 (AK)COOK INLET S.C. 03G - 2 SLC 15
THU JUN 15 5:15 PM (WA)WA PREMIER FC G03 BLACK - 0 (CA-S)ARSENAL FC 03 EGSL - 3 SLC 13
THU JUN 15 5:15 PM (UT)WASATCH ELITE 03G - 2 (MT)MAGIC CITY SC WHITE 2003G-PR - 0 SLC 12

•• Quarterfinals ••

FRI JUN 16 10:15 AM (CA-S)ARSENAL FC 03 EGSL - 0 (NV)PLAYERS 03 GIRLS ELITE - 0 SLC 11
FRI JUN 16 10:15 AM (CO)COLORADO RAPIDS YOUTH 03G SELECT - 3 (AK)COOK INLET S.C. 03G - 0 SLC 12
FRI JUN 16 10:15 AM (CA-S)EAGLES SC 2003 - 2 (UT)WASATCH ELITE 03G - 1 SLC 13
FRI JUN 16 10:15 AM (WA)SPOKANE SOUNDERS - 1 (WA)WA PREMIER FC G03 BLACK - 0 SLC 14

•• Semifinals ••

SAT JUN 17 8:00 AM (NV)PLAYERS 03 GIRLS ELITE - 2 (CO)COLORADO RAPIDS YOUTH 03G SELECT - 0 SLC 15
SAT JUN 17 8:00 AM (CA-S)EAGLES SC 2003 - 2 (WA)SPOKANE SOUNDERS - 0 SLC 16

•• Final ••

SUN JUN 18 9:45 AM (NV)PLAYERS 03 GIRLS ELITE - 1 (CA-S)EAGLES SC 2003 - 2 SLC 3