2012 Region I Championships - 16U Boys

POOL A W L T PTS GF GA GD
1  (NY-E) (SC) DUSC WHITE 2 0 1 7 7 2 5
2  (NH) (SC) LIGHTNING SOCCER CLUB 1 1 1 4 5 2 3
3  (NY-W) (SC) EMPIRE UNITED SA SYRACUSE 1 1 1 4 4 6 -2
4  (WV) (SC) CFC FURY 0 2 1 1 2 8 -6
POOL B W L T PTS GF GA GD
1  (MD) (SC) OBGC RANGERS 3 0 0 9 8 3 5
2  (DE) (SC) HSC ARSENAL 2 1 0 6 8 3 5
3  (VT) (SC) NORDIC SOCCER CLUB 1 2 0 3 2 6 -4
4  (VA) (SC) SOCA LIGHTNING 0 3 0 0 3 9 -6
POOL C W L T PTS GF GA GD
1  (PA-E) (SC) LEHIGH VALLEY UNITED 95 3 0 0 9 11 2 7
2  (MA) (SC) MPS KNIGHTS 1 1 1 4 5 10 -3
3  (NJ) (SC) SDFC GAUCHOS 1 2 0 3 7 7 0
4  (MD) BETHESDA SC REVOLUTION 0 2 1 1 5 9 -4
POOL D W L T PTS GF GA GD
1  (ME) (SC) MCU PORTLAND PHOENIX ELITE 3 0 0 9 7 2 5
2  (CT) (SC) BEACHSIDE SOCCER CLUB 2 1 0 6 10 3 4
3  (PA-W) BEADLING 95ERS 1 2 0 3 3 4 -1
4  (RI) (SC) BAYSIDE FC BOLTS 0 3 0 0 1 12 -8
DATE TIME HOME VISITORS LOCATION

•• Preliminary ••

FRI JUN 29 11:30 AM (NY-E)DUSC WHITE - 4 (NY-W)EMPIRE UNITED SA SYRACUSE - 1 CP 15
FRI JUN 29 11:30 AM (NH)LIGHTNING SOCCER CLUB - 4 (WV)CFC FURY - 0 CP 16
FRI JUN 29 11:30 AM (PA-W)BEADLING 95ERS - 0 (ME)MCU PORTLAND PHOENIX ELITE - 2 CP 17
FRI JUN 29 11:30 AM (CT)BEACHSIDE SOCCER CLUB - 7 (RI)BAYSIDE FC BOLTS - 0 CP 19
FRI JUN 29 1:15 PM (MA)MPS KNIGHTS - 0 (PA-E)LEHIGH VALLEY UNITED 95 - 6 CP 18
FRI JUN 29 1:15 PM (NJ)SDFC GAUCHOS - 4 (MD)BETHESDA SC REVOLUTION - 2 CP 19
FRI JUN 29 1:15 PM (MD)OBGC RANGERS - 3 (VT)NORDIC SOCCER CLUB - 1 CP 15
FRI JUN 29 1:15 PM (VA)SOCA LIGHTNING - 1 (DE)HSC ARSENAL - 5 CP 16
SAT JUN 30 8:00 AM (NY-E)DUSC WHITE - 0 (NH)LIGHTNING SOCCER CLUB - 0 CP 20
SAT JUN 30 8:00 AM (NY-W)EMPIRE UNITED SA SYRACUSE - 1 (WV)CFC FURY - 1 CP 21
SAT JUN 30 8:00 AM (PA-W)BEADLING 95ERS - 0 (CT)BEACHSIDE SOCCER CLUB - 2 CP 22
SAT JUN 30 8:00 AM (ME)MCU PORTLAND PHOENIX ELITE - 2 (RI)BAYSIDE FC BOLTS - 1 CP 23
SAT JUN 30 9:45 AM (MA)MPS KNIGHTS - 3 (NJ)SDFC GAUCHOS - 2 CP 22
SAT JUN 30 9:45 AM (PA-E)LEHIGH VALLEY UNITED 95 - 3 (MD)BETHESDA SC REVOLUTION - 1 CP 23
SAT JUN 30 9:45 AM (MD)OBGC RANGERS - 3 (VA)SOCA LIGHTNING - 2 CP 20
SAT JUN 30 9:45 AM (VT)NORDIC SOCCER CLUB - 0 (DE)HSC ARSENAL - 3 CP 21
SUN JUL 01 3:00 PM (WV)CFC FURY - 1 (NY-E)DUSC WHITE - 3 CP 17
SUN JUL 01 3:00 PM (NH)LIGHTNING SOCCER CLUB - 1 (NY-W)EMPIRE UNITED SA SYRACUSE - 2 CP 18
SUN JUL 01 3:00 PM (RI)BAYSIDE FC BOLTS - 0 (PA-W)BEADLING 95ERS - 3 CP 15
SUN JUL 01 3:00 PM (CT)BEACHSIDE SOCCER CLUB - 1 (ME)MCU PORTLAND PHOENIX ELITE - 3 CP 16
SUN JUL 01 4:45 PM (MD)BETHESDA SC REVOLUTION - 2 (MA)MPS KNIGHTS - 2 CP 15
SUN JUL 01 4:45 PM (NJ)SDFC GAUCHOS - 1 (PA-E)LEHIGH VALLEY UNITED 95 - 2 CP 16
SUN JUL 01 4:45 PM (DE)HSC ARSENAL - 0 (MD)OBGC RANGERS - 2 CP 17
SUN JUL 01 4:45 PM (VA)SOCA LIGHTNING - 0 (VT)NORDIC SOCCER CLUB - 1 CP 18

•• Semi - Final ••

MON JUL 02 12:00 PM (NY-E)DUSC WHITE - 1 (ME)MCU PORTLAND PHOENIX ELITE - 0 CP 17
MON JUL 02 12:00 PM (MD)OBGC RANGERS - 0 (PA-E)LEHIGH VALLEY UNITED 95 - 1 CP 18

•• Final ••

TUE JUL 03 10:15 AM (NY-E)DUSC WHITE - 0 (PA-E)LEHIGH VALLEY UNITED 95 - 2 CP 18