2017 Region IV Championships - 16U Girls

GROUP A W L T PTS GF GA GD
1  (ID) (SC) FC NOVA ELITE 01 2 0 1 7 13 3 5
2  (UT) LA ROCA PREMIER FD 2 1 0 6 14 2 7
3  (CO) (SC) BROOMFIELD BLAST 01G PRESTIGE 1 1 1 4 8 9 0
4  (NM) (SWC) NEW MEXICO RUSH 01 0 3 0 0 0 21 -12
GROUP B W L T PTS GF GA GD
1  (CA-S) (FWCS) REBELS G2001 ELITE 3 0 0 9 9 3 6
2  (WA) (FWNW) PACNW 01 MAROON 2 1 0 6 9 8 1
3  (HI) (SC) HSC BULLS ACADEMY I 01G 1 2 0 3 8 9 -1
4  (NM) (SC) RIO RAPIDS SC 01 0 3 0 0 3 9 -6
GROUP C W L T PTS GF GA GD
1  (NV) LVPSA 01 RED 2 1 0 6 6 5 1
2  (WA) (SC) SPOKANE SOUNDERS G01A 1 1 1 4 7 7 0
3  (CA-N) USA STARS 01 1 1 1 4 5 4 1
4  (AZ) (FWD) ARIZONA ARSENAL TEAL 0 1 2 2 4 6 -2
GROUP D W L T PTS GF GA GD
1  (CA-S) (FWCS) LAGSD 01 ELITE DRUMMOND 3 0 0 9 6 0 6
2  (UT) CELTIC FC PREMIER SA 1 1 1 4 4 2 2
3  (OR) (SC) CAPITAL FC TIMBERS 01G GOODWIN 1 2 0 3 5 7 -2
4  (CA-N) (SC) SANTA CLARA SPORTING 01G GREEN 0 2 1 1 2 8 -6
DATE TIME HOME VISITORS LOCATION

•• Preliminary Games ••

MON JUN 19 8:00 AM (ID)FC NOVA ELITE 01 - 9 (NM)NEW MEXICO RUSH 01 - 0 Field 10
MON JUN 19 8:00 AM (CO)BROOMFIELD BLAST 01G PRESTIGE - 0 (UT)LA ROCA PREMIER FD - 7 Field 11
MON JUN 19 10:00 AM (NM)RIO RAPIDS SC 01 - 1 (WA)PACNW 01 MAROON - 3 Field 11
MON JUN 19 10:00 AM (HI)HSC BULLS ACADEMY I 01G - 1 (CA-S)REBELS G2001 ELITE - 3 Field 10
MON JUN 19 12:00 PM (NV)LVPSA 01 RED - 2 (AZ)ARIZONA ARSENAL TEAL - 0 Field 10
MON JUN 19 12:00 PM (WA)SPOKANE SOUNDERS G01A - 2 (CA-N)USA STARS 01 - 1 Field 11
MON JUN 19 4:00 PM (CA-N)SANTA CLARA SPORTING 01G GREEN - 0 (CA-S)LAGSD 01 ELITE DRUMMOND - 4 Field 20
MON JUN 19 4:00 PM (OR)CAPITAL FC TIMBERS 01G GOODWIN - 1 (UT)CELTIC FC PREMIER SA - 4 Field 11
TUE JUN 20 8:00 AM (HI)HSC BULLS ACADEMY I 01G - 4 (NM)RIO RAPIDS SC 01 - 2 Field 11
TUE JUN 20 12:00 PM (NV)LVPSA 01 RED - 3 (WA)SPOKANE SOUNDERS G01A - 2 Field 10
TUE JUN 20 12:00 PM (AZ)ARIZONA ARSENAL TEAL - 1 (CA-N)USA STARS 01 - 1 Field 11
TUE JUN 20 2:00 PM (OR)CAPITAL FC TIMBERS 01G GOODWIN - 4 (CA-N)SANTA CLARA SPORTING 01G GREEN - 2 Field 10
TUE JUN 20 2:00 PM (UT)CELTIC FC PREMIER SA - 0 (CA-S)LAGSD 01 ELITE DRUMMOND - 1 Field 11
TUE JUN 20 4:00 PM (NM)NEW MEXICO RUSH 01 - 0 (UT)LA ROCA PREMIER FD - 6 Field 19
TUE JUN 20 4:00 PM (ID)FC NOVA ELITE 01 - 2 (CO)BROOMFIELD BLAST 01G PRESTIGE - 2 Field 18
TUE JUN 20 4:00 PM (CA-S)REBELS G2001 ELITE - 4 (WA)PACNW 01 MAROON - 2 Field 20
WED JUN 21 4:00 PM (CA-N)SANTA CLARA SPORTING 01G GREEN - 0 (UT)CELTIC FC PREMIER SA - 0 Field 23
WED JUN 21 4:00 PM (CA-N)USA STARS 01 - 3 (NV)LVPSA 01 RED - 1 Field 20
WED JUN 21 4:00 PM (CO)BROOMFIELD BLAST 01G PRESTIGE - 6 (NM)NEW MEXICO RUSH 01 - 0 Field 17
WED JUN 21 4:00 PM (WA)SPOKANE SOUNDERS G01A - 3 (AZ)ARIZONA ARSENAL TEAL - 3 Field 21
WED JUN 21 4:00 PM (NM)RIO RAPIDS SC 01 - 0 (CA-S)REBELS G2001 ELITE - 2 Field 19
WED JUN 21 4:00 PM (UT)LA ROCA PREMIER FD - 1 (ID)FC NOVA ELITE 01 - 2 Field 16
WED JUN 21 4:00 PM (CA-S)LAGSD 01 ELITE DRUMMOND - 1 (OR)CAPITAL FC TIMBERS 01G GOODWIN - 0 Field 22
WED JUN 21 6:00 PM (WA)PACNW 01 MAROON - 4 (HI)HSC BULLS ACADEMY I 01G - 3 Field 14

•• Quarterfinals ••

FRI JUN 23 8:00 AM (ID)FC NOVA ELITE 01 - 0 (UT)CELTIC FC PREMIER SA - 2 Field 9
FRI JUN 23 8:00 AM (CA-S)REBELS G2001 ELITE - 0 (WA)SPOKANE SOUNDERS G01A - 1 Field 11
FRI JUN 23 8:00 AM (NV)LVPSA 01 RED - 0 (WA)PACNW 01 MAROON - 5 Field 12
FRI JUN 23 8:00 AM (CA-S)LAGSD 01 ELITE DRUMMOND - 0 (UT)LA ROCA PREMIER FD - 1 Field 13

•• Semifinals ••

SAT JUN 24 8:00 AM (UT)CELTIC FC PREMIER SA - 2 (WA)SPOKANE SOUNDERS G01A - 1 Field 12
SAT JUN 24 8:00 AM (WA)PACNW 01 MAROON - 1 (UT)LA ROCA PREMIER FD - 2 Field 13

•• Final ••

SUN JUN 25 11:30 AM (UT)CELTIC FC PREMIER SA - 2 (UT)LA ROCA PREMIER FD - 2 Field 15