Blue
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
(IL) Galaxy 94/95 Blue 4 0 3 15 16 6 10
(CA-S) Albion White 5 2 0 15 9 6 3
(PA-W) Beadling SC 94/95 3 2 2 11 10 8 2
(TX-S) AHFC 95 3 2 2 11 18 13 5
(MD) AC Bethesda 2 2 3 9 10 12 -2
(OH-S) CUP Crew Juniors Gold 2 4 1 7 12 16 -4
(SC) CESA 94 Premier 1 4 2 5 8 12 -4
(VA) Annandale Knights FC 1 5 1 4 7 17 -10
Red
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
(WA) Eastside FC 94 Red 6 1 0 18 17 1 16
(IL) Raiders FC Premier 5 1 1 16 24 9 15
(NV) Downtown Rapids 95 5 2 0 15 20 18 2
(MD) FC Frederick 94 4 3 0 12 17 10 7
(OH-N) Everest SC Black 3 4 0 9 16 18 -2
(NY-E) Lake Grove United 2 4 1 7 13 12 1
(GA) Concorde Fire Elite 1 4 2 5 8 11 -3
(NC) 94 HFC Red 0 7 0 0 1 37 -36

U17B Schedule

U17 Boys
Date Time Field Home Score Away Status
Thu Dec 08 2:00 PM Heardmont 1
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

Annandale Knights FC (VA) 1–0 CESA 94 Premier (SC) Final
Thu Dec 08 2:00 PM Heardmont 2
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

CUP Crew Juniors Gold (OH-S) 2–6 AHFC 95 (TX-S) Final
Thu Dec 08 2:00 PM SpoBlast 3
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

94 HFC Red (NC) 0–5 FC Frederick 94 (MD) Final
Thu Dec 08 4:00 PM Heardmont 1
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

Galaxy 94/95 Blue (IL) 0–0 Beadling SC 94/95 (PA-W) Final
Thu Dec 08 4:00 PM Heardmont 2
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

Concorde Fire Elite (GA) 1–2 Everest SC Black (OH-N) Final
Thu Dec 08 4:00 PM SpoBlast 5
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Eastside FC 94 Red (WA) 3–0 Raiders FC Premier (IL) Final
Thu Dec 08 6:00 PM Heardmont 1
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

Albion White (CA-S) 3–1 AC Bethesda (MD) Final
Thu Dec 08 6:00 PM SpoBlast 3
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Downtown Rapids 95 (NV) 3–2 Lake Grove United (NY-E) Final
Fri Dec 09 8:00 AM SpoBlast 5
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

CESA 94 Premier (SC) 3–2 CUP Crew Juniors Gold (OH-S) Final
Fri Dec 09 10:00 AM SpoBlast 5
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

AHFC 95 (TX-S) 3–1 Annandale Knights FC (VA) Final
Fri Dec 09 10:00 AM SpoBlast 4
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Lake Grove United (NY-E) 6–0 94 HFC Red (NC) Final
Fri Dec 09 12:00 PM SpoBlast 4
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Beadling SC 94/95 (PA-W) 0–1 Albion White (CA-S) Final
Fri Dec 09 12:00 PM SpoBlast 3
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

AC Bethesda (MD) 1–1 Galaxy 94/95 Blue (IL) Final
Fri Dec 09 12:00 PM SpoBlast 2
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

FC Frederick 94 (MD) 7–3 Downtown Rapids 95 (NV) Final
Fri Dec 09 2:00 PM SpoBlast 2
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Raiders FC Premier (IL) 2–2 Concorde Fire Elite (GA) Final
Fri Dec 09 2:00 PM SpoBlast 1
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Everest SC Black (OH-N) 0–5 Eastside FC 94 Red (WA) Final
Sat Dec 10 8:00 AM SpoBlast 5
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Everest SC Black (OH-N) 2–7 Downtown Rapids 95 (NV) Final
Sat Dec 10 8:00 AM SpoBlast 4
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Raiders FC Premier (IL) 9–0 94 HFC Red (NC) Final
Sat Dec 10 10:00 AM SpoBlast 1
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

FC Frederick 94 (MD) 0–1 Eastside FC 94 Red (WA) Final
Sat Dec 10 10:00 AM SpoBlast 2
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Lake Grove United (NY-E) 1–1 Concorde Fire Elite (GA) Final
Sat Dec 10 12:00 PM SpoBlast 2
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Albion White (CA-S) 2–0 CESA 94 Premier (SC) Final
Sat Dec 10 12:00 PM SpoBlast 3
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Galaxy 94/95 Blue (IL) 4–1 AHFC 95 (TX-S) Final
Sat Dec 10 12:00 PM SpoBlast 4
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Annandale Knights FC (VA) 1–3 AC Bethesda (MD) Final
Sat Dec 10 2:00 PM SpoBlast 4
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

CUP Crew Juniors Gold (OH-S) 3–1 Beadling SC 94/95 (PA-W) Final
Sun Dec 11 7:30 AM Heardmont 3
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

AHFC 95 (TX-S) 3–0 Albion White (CA-S) Final
Sun Dec 11 7:30 AM Heardmont 1
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

Downtown Rapids 95 (NV) 2–5 Raiders FC Premier (IL) Final
Sun Dec 11 7:30 AM Heardmont 2
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

Eastside FC 94 Red (WA) 1–0 Lake Grove United (NY-E) Final
Sun Dec 11 7:30 AM SpoBlast 1
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

Beadling SC 94/95 (PA-W) 1–1 Annandale Knights FC (VA) Final
Sun Dec 11 9:30 AM Heardmont 3
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

AC Bethesda (MD) 1–1 CUP Crew Juniors Gold (OH-S) Final
Sun Dec 11 9:30 AM Heardmont 1
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

Concorde Fire Elite (GA) 0–2 FC Frederick 94 (MD) Final
Sun Dec 11 9:30 AM Heardmont 2
Heardmont Park
5458 Cahaba Valley Road
Birmingham, AL 35242

94 HFC Red (NC) 0–7 Everest SC Black (OH-N) Final
Sun Dec 11 9:30 AM SpoBlast 5
Sports Blast
19220 US Hwy. 280 East
Birmingham, AL 35242

CESA 94 Premier (SC) 2–2 Galaxy 94/95 Blue (IL) Final
Sat Feb 18 10:00 AM WRP 3
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Everest SC Black (OH-N) 0–2 Lake Grove United (NY-E) Final
Sat Feb 18 10:00 AM WRP 7
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Raiders FC Premier (IL) 1–0 FC Frederick 94 (MD) Final
Sat Feb 18 12:00 PM WRP 7
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
AC Bethesda (MD) 1–1 AHFC 95 (TX-S) Final
Sat Feb 18 12:00 PM WRP 8
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Beadling SC 94/95 (PA-W) 1–0 CESA 94 Premier (SC) Final
Sun Feb 19 8:00 AM WRP 1
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
CESA 94 Premier (SC) 1–2 AC Bethesda (MD) Final
Sun Feb 19 8:00 AM WRP 2
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
AHFC 95 (TX-S) 2–3 Beadling SC 94/95 (PA-W) Final
Sun Feb 19 12:00 PM WRP 2
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
FC Frederick 94 (MD) 0–3 Everest SC Black (OH-N) Final
Sun Feb 19 12:00 PM WRP 3
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Lake Grove United (NY-E) 0–4 Raiders FC Premier (IL) Final
Mon Feb 20 8:00 AM WRP 2
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Beadling SC 94/95 (PA-W) 4–1 AC Bethesda (MD) Final
Mon Feb 20 8:00 AM WRP 6
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Raiders FC Premier (IL) 3–2 Everest SC Black (OH-N) Final
Mon Feb 20 8:00 AM WRP 7
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
FC Frederick 94 (MD) 3–2 Lake Grove United (NY-E) Final
Mon Feb 20 10:00 AM WRP 1
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
CESA 94 Premier (SC) 2–2 AHFC 95 (TX-S) Final
Fri Mar 23 10:00 AM Bettye 7
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Albion White (CA-S) 0–1 Galaxy 94/95 Blue (IL) Final
Fri Mar 23 10:00 AM Bettye 8
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Annandale Knights FC (VA) 1–3 CUP Crew Juniors Gold (OH-S) Final
Fri Mar 23 12:00 PM Bettye 3
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Concorde Fire Elite (GA) 0–2 Eastside FC 94 Red (WA) Final
Fri Mar 23 12:00 PM Bettye 4
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
94 HFC Red (NC) 1–2 Downtown Rapids 95 (NV) Final
Sat Mar 24 8:00 AM Bettye 3
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Albion White (CA-S) 1–0 CUP Crew Juniors Gold (OH-S) Final
Sat Mar 24 8:00 AM Bettye 4
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Galaxy 94/95 Blue (IL) 5–1 Annandale Knights FC (VA) Final
Sat Mar 24 10:00 AM Bettye 6
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Concorde Fire Elite (GA) 1–2 Downtown Rapids 95 (NV) Final
Sat Mar 24 10:00 AM Bettye 5
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Eastside FC 94 Red (WA) 5–0 94 HFC Red (NC) Final
Sun Mar 25 8:00 AM Bettye 8
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Concorde Fire Elite (GA) 3–0 94 HFC Red (NC) Final
Sun Mar 25 10:00 AM Bettye 3
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Albion White (CA-S) 2–1 Annandale Knights FC (VA) Final
Sun Mar 25 10:00 AM Bettye 2
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Galaxy 94/95 Blue (IL) 3–1 CUP Crew Juniors Gold (OH-S) Final
Sun Mar 25 12:00 PM Bettye 3
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Eastside FC 94 Red (WA) 0–1 Downtown Rapids 95 (NV) Final
Times displayed are in LOCAL time zone.
Final 1 2 OT T PK
Eastside FC 94 (WA) 0 0 - 0 -
Downtown Rapids 95 (NV) 0 1 - 1 -


Player Goals
RFC - Alexis Monteon 10
EFC - Jordan Morris 7
DR95 - Aaron Ortiz 6
DR95 - Juan Carlos Regalado JR 6
AHFC - Junior Morataya 5
CESA - Austen Burnikel 4
GLXY - Colin Donnally 4
ACB - Ngeindaloh Smith 4
EVER - Bryan Burrows 3
GLXY - Patrick Flynn 3

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information



FOLLOW THE NATIONAL LEAGUE

Twitter - @nationalleague

Video - YouTube

Stories - USYouthSoccer.org