Group A
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
(MD) (SC) Baltimore Bays Chelsea 3 0 0 9 14 1 10
(RI) (SC) Bayside FC Bolts 1 1 1 4 4 9 -3
(VT) (SC) Far Post U19 Boys 1 2 0 3 4 6 -2
(CT) (SC) Northwest United 0 2 1 1 1 7 -5
Group B
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
(ME) Seacoast United Maine Thunder 3 0 0 9 6 1 5
(MA) (SC) FC Blazers 1 1 1 4 11 5 3
(VA) (SWC) MCLN MPS 91 Premier United 1 1 1 4 3 2 1
(DE) (SC) KSC Nemesis 0 3 0 0 4 16 -9
Group C
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
(PA-E) (SC) Lower Merion Velez 2 0 1 7 6 1 5
(VA) (SC) Virginia Rush 91 2 1 0 6 10 9 1
(NY-W) (SC) EUSA Syracuse U19B Blue 1 1 1 4 6 5 1
(PA-W) (SC) Century V United Boys 91-92 0 3 0 0 6 13 -7
Group D
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
(NY-E) (SC) Manhattan Phoenix 1 0 2 5 7 3 4
(NJ) (SC) TSF Academy Celtic 1 0 2 5 4 3 1
(MD) (SWC) SAC U19 United Premier 1 1 1 4 6 7 -1
(NY-W) (SWC) BC United SA Fusion 0 2 1 1 1 5 -4

U19B Schedule

Preliminary Games
Date Time Field Home Score Away Status
Fri Jul 01 11:30 AM EP 09
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Far Post U19 Boys (VT) (SC) 2–1 Northwest United (CT) (SC) Final
Fri Jul 01 11:30 AM EP 10
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Baltimore Bays Chelsea (MD) (SC) 7–1 Bayside FC Bolts (RI) (SC) Final
Fri Jul 01 11:30 AM EP 11
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

BC United SA Fusion (NY-W) (SWC) 0–1 TSF Academy Celtic (NJ) (SC) Final
Fri Jul 01 11:30 AM EP 12
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Manhattan Phoenix (NY-E) (SC) 5–1 SAC U19 United Premier (MD) (SWC) Final
Fri Jul 01 1:15 PM EP 09
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

KSC Nemesis (DE) (SC) 1–3 MCLN MPS 91 Premier United (VA) (SWC) Final
Fri Jul 01 1:15 PM EP 10
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Seacoast United Maine Thunder (ME) 2–1 FC Blazers (MA) (SC) Final
Fri Jul 01 1:15 PM EP 11
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Century V United Boys 91-92 (PA-W) (SC) 1–3 EUSA Syracuse U19B Blue (NY-W) (SC) Final
Fri Jul 01 1:15 PM EP 12
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Lower Merion Velez (PA-E) (SC) 2–0 Virginia Rush 91 (VA) (SC) Final
Sat Jul 02 8:00 AM EP 11
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Far Post U19 Boys (VT) (SC) 0–2 Baltimore Bays Chelsea (MD) (SC) Final
Sat Jul 02 8:00 AM EP 12
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Northwest United (CT) (SC) 0–0 Bayside FC Bolts (RI) (SC) Final
Sat Jul 02 8:00 AM EP 09
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

BC United SA Fusion (NY-W) (SWC) 1–1 Manhattan Phoenix (NY-E) (SC) Final
Sat Jul 02 8:00 AM EP 10
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

TSF Academy Celtic (NJ) (SC) 2–2 SAC U19 United Premier (MD) (SWC) Final
Sat Jul 02 9:45 AM EP 11
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

KSC Nemesis (DE) (SC) 0–3 Seacoast United Maine Thunder (ME) Final
Sat Jul 02 9:45 AM EP 12
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

MCLN MPS 91 Premier United (VA) (SWC) 0–0 FC Blazers (MA) (SC) Final
Sat Jul 02 9:45 AM EP 09
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Century V United Boys 91-92 (PA-W) (SC) 0–3 Lower Merion Velez (PA-E) (SC) Final
Sat Jul 02 9:45 AM EP 10
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

EUSA Syracuse U19B Blue (NY-W) (SC) 2–3 Virginia Rush 91 (VA) (SC) Final
Sun Jul 03 3:00 PM EP 09
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Bayside FC Bolts (RI) (SC) 3–2 Far Post U19 Boys (VT) (SC) Final
Sun Jul 03 3:00 PM EP 10
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Baltimore Bays Chelsea (MD) (SC) 5–0 Northwest United (CT) (SC) Final
Sun Jul 03 3:00 PM EP 12
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Manhattan Phoenix (NY-E) (SC) 1–1 TSF Academy Celtic (NJ) (SC) Final
Sun Jul 03 3:00 PM EP 11
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

SAC U19 United Premier (MD) (SWC) 3–0 BC United SA Fusion (NY-W) (SWC) Final
Sun Jul 03 4:45 PM EP 09
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

FC Blazers (MA) (SC) 10–3 KSC Nemesis (DE) (SC) Final
Sun Jul 03 4:45 PM EP 10
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Seacoast United Maine Thunder (ME) 1–0 MCLN MPS 91 Premier United (VA) (SWC) Final
Sun Jul 03 4:45 PM EP 11
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Virginia Rush 91 (VA) (SC) 7–5 Century V United Boys 91-92 (PA-W) (SC) Final
Sun Jul 03 4:45 PM EP 12
East Petersburg SC
5700 Lemon Street
East Petersburg, PA 17520

Lower Merion Velez (PA-E) (SC) 1–1 EUSA Syracuse U19B Blue (NY-W) (SC) Final
Semi Finals
Date Time Field Home Score Away Status
Mon Jul 04 12:00 PM CP 21
Classics Park SC
1461 Lancaster Road
Manheim, PA 17545

Complex Map
Baltimore Bays Chelsea (MD) (SC) 3–1 Manhattan Phoenix (NY-E) (SC) Final
Mon Jul 04 12:00 PM CP 22
Classics Park SC
1461 Lancaster Road
Manheim, PA 17545

Complex Map
Seacoast United Maine Thunder (ME) 0–1 Lower Merion Velez (PA-E) (SC) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Tue Jul 05 10:15 AM CP 22
Classics Park SC
1461 Lancaster Road
Manheim, PA 17545

Complex Map
Baltimore Bays Chelsea (MD) (SC) 1–0 Lower Merion Velez (PA-E) (SC) Final
Times displayed are in ET time zone.
Final 1 2 OT T PK
Baltimore Bays Chelsea (MD) - - - 1 -
LMSC Velez (PA-E) - - - 0 -


Player Goals
BBC - Peter Caringi 6
Dylan Bowman 4
SAC - Jason Plumhoff 4
Edwin Demoya 3
MSC - Lamin Karamba 3
CUTD - Austin Lange 3
Aaron Mentos 3
EUSA - Matthew Bielski 2
KSC - Robert Crowley 2
Andrew Hess 2

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information