Blue
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Albertson Elite Fury (NY-E) 5 2 0 15 9 5 4
Quickstrike 95's (NY-E) 4 1 2 14 7 4 3
Lady Owls (CT) 3 1 3 12 8 6 2
FSA United WHP U16 Girls (CT) 3 3 1 10 8 5 3
Smithtown Spirit (NY-E) 2 2 3 9 7 4 3
Lake Grove Lightning (NY-E) 2 3 2 8 10 9 1
Patriots Power (NY-E) 1 4 2 5 3 11 -8
Bruno United FC (RI) 1 5 1 4 3 11 -8
Red
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Yankee United Blaze (CT) 6 0 0 18 15 0 15
Massapequa Elite (NY-E) 4 3 0 12 18 8 10
Albertson Silver Premier Fury 4 3 0 12 13 4 9
Alleycats Ocelots (NY-E) 2 2 3 9 9 11 -2
Commack Attack (NY-E) 3 4 0 9 6 11 -5
Freedom (NY-E) 2 3 2 8 8 12 -4
CFC Arsenal (CT) 1 4 2 5 3 18 -15
Tidal Wave SC Riptide (RI) 1 4 1 4 5 13 -8

16UG Schedule

Preliminary Games
Date Time Field Home Score Away Status
Sat Mar 05 4:00 PM Mitchell Athletic Complex
Mitchell Athletic Complex
1 Charles Linbergh Boulevard
Uniondale, NY 11553

Albertson Silver Premier Fury 3–1 Alleycats Ocelots (NY-E) Final
Sat Mar 12 2:00 PM St Joseph's Hs Field
St Joseph's HS
2320 Huntington Pike
Trumball, CT 06611

Yankee United Blaze (CT) 4–0 CFC Arsenal (CT) Final
Sat Mar 19 10:15 AM [TBA]
[TBA]

,

CFC Arsenal (CT) 0–2 Commack Attack (NY-E) Final
Sat Mar 19 10:15 AM John Burns Park
John Burns Park
4990 Merrick Rd
Massapequa, NY 11762

Massapequa Elite (NY-E) 4–0 Tidal Wave SC Riptide (RI) Final
Sat Mar 19 2:15 PM Field of Dreams B
Field of Dreams Park
74 Carman Mill Rd
Massapequa, NY 11758

CFC Arsenal (CT) 0–6 Massapequa Elite (NY-E) Final
Sat Mar 19 2:15 PM John Burns Park
John Burns Park
4990 Merrick Rd
Massapequa, NY 11762

Tidal Wave SC Riptide (RI) 1–2 Commack Attack (NY-E) Final
Sat Mar 26 11:00 AM John Burns Park
John Burns Park
4990 Merrick Rd
Massapequa, NY 11762

Massapequa Elite (NY-E) 0–2 Yankee United Blaze (CT) Final
Sat Mar 26 1:15 PM Fleming Field
Fleming Field
Prescott Street
Yonkers, NY 10701

Albertson Elite Fury (NY-E) 1–2 Quickstrike 95's (NY-E) Final
Sat Mar 26 1:15 PM Tibbetts A
Tibbets Brook Park
Teresa Avenue
Yonkers, NY 10704

Patriots Power (NY-E) 1–0 Bruno United FC (RI) Forfeit
Sat Mar 26 2:00 PM Bryant University B
Bryant University
Douglas Pike
Smithfield, RI 02917

Tidal Wave SC Riptide (RI) 0–3 Albertson Silver Premier Fury Final
Sat Mar 26 4:15 PM Tibbets Brook Park B
Tibbets Brook Park
Teresa Avenue
Yonkers, NY 10704

Bruno United FC (RI) 0–1 Albertson Elite Fury (NY-E) Forfeit
Sat Mar 26 4:15 PM Tibbets Brook Park C
Tibbets Brook Park
Teresa Avenue
Yonkers, NY 10704

Quickstrike 95's (NY-E) 0–0 Patriots Power (NY-E) Final
Sat Mar 26 5:30 PM Bryant University B
Bryant University
Douglas Pike
Smithfield, RI 02917

Tidal Wave SC Riptide (RI) 2–2 Alleycats Ocelots (NY-E) Final
Sun Mar 27 11:00 AM Suffield HS Field
Suffield HS
1060 Sheldon St
West Suffield, CT 06093

FSA United WHP U16 Girls (CT) 0–1 Lady Owls (CT) Final
Sat Apr 02 10:00 AM Burr Field A
Burr Soccer Complex
231 Burr Rd
Commack , NY 11725

Commack Attack (NY-E) 1–0 Albertson Silver Premier Fury Final
Sat Apr 02 10:00 AM Golden Goal 1
Golden Goal Park
495 Goodman Drive
Fort Ann, NY 12827

Alleycats Ocelots (NY-E) 1–1 Freedom (NY-E) Final
Sat Apr 02 10:00 AM Vets Memorial Field
Vets Memorial Field
129 Bull Hill Lane
West Haven, CT 06032

Lady Owls (CT) 1–1 Lake Grove Lightning (NY-E) Final
Sat Apr 02 11:30 AM Vetran's Field
Veteran's Field
TBA
West Haven, CT 06516

FSA United WHP U16 Girls (CT) 0–0 Smithtown Spirit (NY-E) Final
Sat Apr 02 1:00 PM Burr Field A
Burr Soccer Complex
231 Burr Rd
Commack , NY 11725

CFC Arsenal (CT) 0–4 Albertson Silver Premier Fury Final
Sat Apr 02 1:00 PM Golden Goal 1
Golden Goal Park
495 Goodman Drive
Fort Ann, NY 12827

Freedom (NY-E) 3–2 Massapequa Elite (NY-E) Final
Sat Apr 02 2:30 PM Vets Memorial Field
Vets Memorial Field
129 Bull Hill Lane
West Haven, CT 06032

Lake Grove Lightning (NY-E) 0–3 FSA United WHP U16 Girls (CT) Final
Sat Apr 02 3:00 PM Burr Field A
Burr Soccer Complex
231 Burr Rd
Commack , NY 11725

Yankee United Blaze (CT) 2–0 Commack Attack (NY-E) Final
Sat Apr 02 4:00 PM Golden Goal 1
Golden Goal Park
495 Goodman Drive
Fort Ann, NY 12827

Alleycats Ocelots (NY-E) 2–1 Massapequa Elite (NY-E) Final
Sat Apr 02 4:00 PM Vetran's Field
Veteran's Field
TBA
West Haven, CT 06516

Smithtown Spirit (NY-E) 1–2 Lady Owls (CT) Final
Sat Apr 09 9:00 AM Goodrich Park
Goodrich Park
1 Charter Oak Blvd.
West Hartford, CT 06110

FSA United WHP U16 Girls (CT) 3–0 Patriots Power (NY-E) Final
Sat Apr 09 9:00 AM Goodrich Field Field 2
Goodrich Park
1 Charter Oak Blvd.
West Hartford, CT 06110

Lady Owls (CT) 0–1 Albertson Elite Fury (NY-E) Final
Sat Apr 09 10:00 AM Bliss Field A
Bliss Fields
300 Tremont St
Rehhoboth, MA 02769

Tidal Wave SC Riptide (RI) 2–1 Freedom (NY-E) Final
Sat Apr 09 10:00 AM Burr Field A
Burr Soccer Complex
231 Burr Rd
Commack , NY 11725

Yankee United Blaze (CT) 1–0 Albertson Silver Premier Fury Final
Sat Apr 09 10:00 AM Burr Field B
Burr Soccer Complex
231 Burr Rd
Commack , NY 11725

Commack Attack (NY-E) 0–2 Alleycats Ocelots (NY-E) Final
Sat Apr 09 1:00 PM Bliss Field A
Bliss Fields
300 Tremont St
Rehhoboth, MA 02769

Freedom (NY-E) 1–1 CFC Arsenal (CT) Final
Sat Apr 09 1:00 PM Goodrich Park
Goodrich Park
1 Charter Oak Blvd.
West Hartford, CT 06110

Patriots Power (NY-E) 1–1 Lady Owls (CT) Final
Sat Apr 09 1:00 PM Goodrich Field Field 2
Goodrich Park
1 Charter Oak Blvd.
West Hartford, CT 06110

Albertson Elite Fury (NY-E) 1–0 FSA United WHP U16 Girls (CT) Final
Sat Apr 09 1:30 PM Olson Memorial Park
Olson Memorial Park
291 Moriches Rd
St. James, NY 11780

Bruno United FC (RI) 0–6 Lake Grove Lightning (NY-E) Final
Sat Apr 09 1:30 PM Olson Park Field A
Olson Memorial Park
291 Moriches Rd
St. James, NY 11780

Quickstrike 95's (NY-E) 1–0 Smithtown Spirit (NY-E) Final
Sat Apr 09 2:00 PM Burr Field A
Burr Soccer Complex
231 Burr Rd
Commack , NY 11725

Yankee United Blaze (CT) 3–0 Alleycats Ocelots (NY-E) Final
Sat Apr 09 4:00 PM Bliss Field A
Bliss Fields
300 Tremont St
Rehhoboth, MA 02769

Tidal Wave SC Riptide (RI) 0–1 CFC Arsenal (CT) Final
Sat Apr 09 10:20 PM Olson Memorial Park
Olson Memorial Park
291 Moriches Rd
St. James, NY 11780

Smithtown Spirit (NY-E) 0–0 Bruno United FC (RI) Final
Sat Apr 09 10:20 PM Olson Park Field A
Olson Memorial Park
291 Moriches Rd
St. James, NY 11780

Lake Grove Lightning (NY-E) 0–1 Quickstrike 95's (NY-E) Final
Sat Apr 16 12:00 PM Suffield HS Field
Suffield HS
1060 Sheldon St
West Suffield, CT 06093

CFC Arsenal (CT) 1–1 Alleycats Ocelots (NY-E) Final
Sat Apr 16 1:00 PM Stringham
Stringham Park
61 Stringham Rd
Lagrangeville, NY 12540

Freedom (NY-E) 0–3 Yankee United Blaze (CT) Final
Sat Apr 16 1:40 PM Olson Memorial Park
Olson Memorial Park
291 Moriches Rd
St. James, NY 11780

Smithtown Spirit (NY-E) 1–1 Lake Grove Lightning (NY-E) Final
Sat Apr 16 5:00 PM Stringham
Stringham Park
61 Stringham Rd
Lagrangeville, NY 12540

Freedom (NY-E) 0–3 Albertson Silver Premier Fury Final
Sun Apr 17 8:00 PM John J. Burns Park Field 1
John J. Burns Park
Merrick Road
Massapequa, NY 11758

Albertson Silver Premier Fury 0–1 Massapequa Elite (NY-E) Final
[TBD] [TBD] Mount Airy Sports Complex
Mount Airy Sports Complex
660 Mount Airy Road
New Windsor, NY 12553

Quickstrike 95's (NY-E) 1–0 Bruno United FC (RI) Forfeit
Sat Apr 23 12:00 PM Tibbett Brook Park
Tibbets Brook Park
Teresa Avenue
Yonkers, NY 10704

Patriots Power (NY-E) 1–2 Albertson Elite Fury (NY-E) Final
[TBD] [TBD] Bliss Field A
Bliss Fields
300 Tremont St
Rehhoboth, MA 02769

Tidal Wave SC Riptide (RI) Yankee United Blaze (CT) Cancelled
Sat Apr 30 9:00 AM John J. Burns Park Field 1
John J. Burns Park
Merrick Road
Massapequa, NY 11758

Massapequa Elite (NY-E) 4–1 Commack Attack (NY-E) Final
Sat Apr 30 10:00 AM Mitchell Athletic Complex
Mitchell Athletic Complex
1 Charles Linbergh Boulevard
Uniondale, NY 11553

Patriots Power (NY-E) 0–3 Smithtown Spirit (NY-E) Final
Sat Apr 30 10:00 AM Roslyn High School
Roslyn High School
475 Round Hill Road
Roslyn Heights, NY 11553

Albertson Elite Fury (NY-E) 3–0 Lake Grove Lightning (NY-E) Final
Sat Apr 30 11:00 AM Milot Field
Milot Field
22 River Street
Reboboth, MA 02769

Bruno United FC (RI) 1–2 Lady Owls (CT) Final
Sat Apr 30 11:00 AM Milot A
Milot Field
22 River Street
Reboboth, MA 02769

Quickstrike 95's (NY-E) 1–2 FSA United WHP U16 Girls (CT) Final
Sat Apr 30 2:00 PM Commack HS A
Commack HS
48 Scholar Lane
Commack, NY 11725

Freedom (NY-E) 2–0 Commack Attack (NY-E) Final
Sat Apr 30 3:00 PM Milot Field
Milot Field
22 River Street
Reboboth, MA 02769

FSA United WHP U16 Girls (CT) 0–2 Bruno United FC (RI) Final
Sat Apr 30 3:00 PM Milot A
Milot Field
22 River Street
Reboboth, MA 02769

Lady Owls (CT) 1–1 Quickstrike 95's (NY-E) Final
Sat May 07 6:00 PM Mitchell Athletic Complex
Mitchell Athletic Complex
1 Charles Linbergh Boulevard
Uniondale, NY 11553

Lake Grove Lightning (NY-E) 2–0 Patriots Power (NY-E) Final
Sun May 08 9:00 AM Vets Memorial Field
Vets Memorial Field
129 Bull Hill Lane
West Haven, CT 06032

Smithtown Spirit (NY-E) 2–0 Albertson Elite Fury (NY-E) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Sat May 14 5:00 PM Hofstra university Soccer Stadium
Hofstra University
100 Hofstra University
Hempsted, NY 11549

Albertson Elite Fury (NY-E) 2–0 Yankee United Blaze (CT) Final
All times listed are local time (of the game location).
Final 1 2 OT T PK
Albertson Elite Fury (NY-E) - - - 2 -
Yankee United Blaze (CT) - - - 0 -


Player Goals

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information