Pool A
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Chicago Magic (IL) (SC) 3 0 0 9 10 0 8
United FC U14B (WI) (SC) 1 1 1 4 11 5 3
DASC U14 Boys Premier Black (SD) (SC) 1 1 1 4 8 8 0
Dakota United U14 Boys (ND) (SC) 0 3 0 0 1 17 -11
Pool B
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Sockers FC (IL) (MRL1) 3 0 0 9 15 1 11
Concordia Royal (OH-N) (SC) 1 1 1 4 7 5 1
OFC 96/97 Elite 1 (NE) 1 2 0 3 6 12 -4
Lexington FC 97 Premier (KY) (SC) 0 2 1 1 1 11 -8
Pool C
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
BVSC STARS Benfica 96/97 (KS) (SC) 2 0 1 7 7 3 4
Carmel United Elite 97 (IN) (SC) 1 0 2 5 4 3 1
Ohio Elite Boys U-14 Academy (OH-S) (SC) 1 2 0 3 5 6 -1
SLSG Premier Green (MO) (SC) 0 2 1 1 2 6 -4
Pool D
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Vardar Academy (MI) (SC) 3 0 0 9 11 2 9
MN Thunder Academy Elite Blue 97 (MN) (SC) 2 1 0 6 9 4 5
St. Louis Scott Gallagher Elite (MO) 1 2 0 3 4 8 -4
U14B United (IA) (SC) 0 3 0 0 2 12 -10

14UB Schedule

Preliminary
Date Time Field Home Score Away Status
Sat Jun 25 11:00 AM USA 15
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

SLSG Premier Green (MO) (SC) 1–1 Carmel United Elite 97 (IN) (SC) Final
Sat Jun 25 1:00 PM USA 14
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Chicago Magic (IL) (SC) 3–0 DASC U14 Boys Premier Black (SD) (SC) Final
Sat Jun 25 1:00 PM USA 15
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Dakota United U14 Boys (ND) (SC) 0–7 United FC U14B (WI) (SC) Final
Sat Jun 25 1:00 PM USA 11
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

BVSC STARS Benfica 96/97 (KS) (SC) 4–1 Ohio Elite Boys U-14 Academy (OH-S) (SC) Final
Sat Jun 25 1:00 PM USA 12
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

U14B United (IA) (SC) 1–4 MN Thunder Academy Elite Blue 97 (MN) (SC) Final
Sat Jun 25 1:00 PM USA 13
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Vardar Academy (MI) (SC) 4–0 St. Louis Scott Gallagher Elite (MO) Final
Sat Jun 25 2:30 PM USA 11
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Lexington FC 97 Premier (KY) (SC) 0–4 OFC 96/97 Elite 1 (NE) Final
Sat Jun 25 2:30 PM USA 12
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Concordia Royal (OH-N) (SC) 0–3 Sockers FC (IL) (MRL1) Final
Sun Jun 26 8:00 AM USA 11
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Dakota United U14 Boys (ND) (SC) 0–6 Chicago Magic (IL) (SC) Final
Sun Jun 26 8:00 AM USA 12
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

United FC U14B (WI) (SC) 4–4 DASC U14 Boys Premier Black (SD) (SC) Final
Sun Jun 26 8:00 AM USA 13
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Concordia Royal (OH-N) (SC) 1–1 Lexington FC 97 Premier (KY) (SC) Final
Sun Jun 26 8:00 AM USA 14
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Sockers FC (IL) (MRL1) 6–1 OFC 96/97 Elite 1 (NE) Final
Sun Jun 26 8:00 AM USA 15
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

BVSC STARS Benfica 96/97 (KS) (SC) 1–0 SLSG Premier Green (MO) (SC) Final
Sun Jun 26 9:30 AM USA 11
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Ohio Elite Boys U-14 Academy (OH-S) (SC) 0–1 Carmel United Elite 97 (IN) (SC) Final
Sun Jun 26 9:30 AM USA 12
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Vardar Academy (MI) (SC) 4–0 U14B United (IA) (SC) Final
Sun Jun 26 9:30 AM USA 13
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

St. Louis Scott Gallagher Elite (MO) 0–3 MN Thunder Academy Elite Blue 97 (MN) (SC) Final
Mon Jun 27 1:00 PM USA 11
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

OFC 96/97 Elite 1 (NE) 1–6 Concordia Royal (OH-N) (SC) Final
Mon Jun 27 1:00 PM USA 12
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

SLSG Premier Green (MO) (SC) 1–4 Ohio Elite Boys U-14 Academy (OH-S) (SC) Final
Mon Jun 27 1:00 PM USA 13
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Carmel United Elite 97 (IN) (SC) 2–2 BVSC STARS Benfica 96/97 (KS) (SC) Final
Mon Jun 27 1:00 PM USA 14
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

U14B United (IA) (SC) 1–4 St. Louis Scott Gallagher Elite (MO) Final
Mon Jun 27 1:00 PM USA 15
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

MN Thunder Academy Elite Blue 97 (MN) (SC) 2–3 Vardar Academy (MI) (SC) Final
Mon Jun 27 2:30 PM USA 11
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Chicago Magic (IL) (SC) 1–0 United FC U14B (WI) (SC) Final
Mon Jun 27 2:30 PM USA 12
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

DASC U14 Boys Premier Black (SD) (SC) 4–1 Dakota United U14 Boys (ND) (SC) Final
Mon Jun 27 2:30 PM USA 13
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Lexington FC 97 Premier (KY) (SC) 0–6 Sockers FC (IL) (MRL1) Final
Semifinals
Date Time Field Home Score Away Status
Tue Jun 28 10:00 AM USA 11
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Chicago Magic (IL) (SC) 3–0 BVSC STARS Benfica 96/97 (KS) (SC) Final
Tue Jun 28 10:00 AM USA 12
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Sockers FC (IL) (MRL1) 1–0 Vardar Academy (MI) (SC) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Wed Jun 29 9:00 AM USA 11
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Chicago Magic (IL) (SC) 1–0 (PK) Sockers FC (IL) (MRL1) Final
All times listed are local time (of the game location).
Final 1 2 OT T PK
Chicago Magic (IL) 0 0 0 0 5
Sockers FC Chicago (IL) 0 0 0 0 3


Player Goals
UNFC - Andrija Novakovich 6
SKRS - Adrian Hernandez-Herrara 4
MTA - Mukwelle Akale 3
BVSC - Jesse Jasso 3
VARD - Bryan Prudil 3
OESA - Reid Abney 2
SKRS - Frank Bak 2
DASC - David Irakoze 2
CUE - Will Lentz 2
SLSG - Austin Panchot 2

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information