U16 Boys Blue
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
(CA-S) Albion White 5 0 2 17 17 3 14
(OH-N) Everest SC Black 4 2 1 13 10 7 3
(NY-E) Lake Grove United 4 2 1 13 10 7 3
(WA) Eastside FC 94 Red 3 2 2 11 11 7 4
(IL) Sockers U 16 Cup 2 3 2 8 8 7 1
(MN) MN Thunder Academy 95 2 4 1 7 7 14 -7
(SC) CESA 94 Premier 1 4 2 5 5 12 -7
(VA) Reston Knights FC 1 5 1 4 8 19 -11

U16B Schedule

U16 Boys Blue
Date Time Field Home Score Away Status
Thu Nov 18 1:00 PM Gillette 5
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
CESA 94 Premier (SC) 0–0 Sockers U 16 Cup (IL) Final
Thu Nov 18 1:00 PM Gillette 6
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Reston Knights FC (VA) 2–3 MN Thunder Academy 95 (MN) Final
Thu Nov 18 7:00 PM Gillette 1
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Lake Grove United (NY-E) 1–1 Eastside FC 94 Red (WA) Final
Thu Nov 18 7:00 PM Gillette 2
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Everest SC Black (OH-N) 1–1 Albion White (CA-S) Final
Fri Nov 19 10:00 AM Gillette 1
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
MN Thunder Academy 95 (MN) 0–0 CESA 94 Premier (SC) Final
Fri Nov 19 10:00 AM Gillette 2
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Sockers U 16 Cup (IL) 3–0 Reston Knights FC (VA) Final
Fri Nov 19 2:00 PM Gillette 1
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Albion White (CA-S) 3–0 Lake Grove United (NY-E) Final
Fri Nov 19 2:00 PM Gillette 2
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Eastside FC 94 Red (WA) 3–1 Everest SC Black (OH-N) Final
Sat Nov 20 12:00 PM Gillette 1
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
CESA 94 Premier (SC) 0–3 Albion White (CA-S) Final
Sat Nov 20 12:00 PM Gillette 2
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Reston Knights FC (VA) 1–4 Eastside FC 94 Red (WA) Final
Sat Nov 20 2:00 PM Gillette 3
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Lake Grove United (NY-E) 3–1 MN Thunder Academy 95 (MN) Final
Sat Nov 20 2:00 PM Gillette 4
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Everest SC Black (OH-N) 2–1 Sockers U 16 Cup (IL) Final
Sun Nov 21 7:30 AM Gillette 3
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Eastside FC 94 Red (WA) 1–2 CESA 94 Premier (SC) Final
Sun Nov 21 7:30 AM Gillette 5
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Albion White (CA-S) 2–2 Reston Knights FC (VA) Final
Sun Nov 21 9:30 AM Gillette 4
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
Sockers U 16 Cup (IL) 0–1 Lake Grove United (NY-E) Final
Sun Nov 21 9:30 AM Gillette 5
Wilson Gillette Soccer Park
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
MN Thunder Academy 95 (MN) 2–0 Everest SC Black (OH-N) Final
Sat Feb 19 12:00 PM WRP 7
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Lake Grove United (NY-E) 0–1 Everest SC Black (OH-N) Final
Sat Feb 19 12:00 PM WRP 8
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Reston Knights FC (VA) 3–2 CESA 94 Premier (SC) Final
Sun Feb 20 10:00 AM WRP 7
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Everest SC Black (OH-N) 3–0 Reston Knights FC (VA) Final
Sun Feb 20 10:00 AM WRP 8
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
CESA 94 Premier (SC) 1–3 Lake Grove United (NY-E) Final
Mon Feb 21 10:00 AM WRP 1
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
CESA 94 Premier (SC) 0–2 Everest SC Black (OH-N) Final
Mon Feb 21 10:00 AM WRP 2
Weston Regional Park
20200 Saddle Club Road
Weston, FL 33327

Complex Map
Reston Knights FC (VA) 0–2 Lake Grove United (NY-E) Final
Fri Mar 18 11:00 AM Bettye 9
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Eastside FC 94 Red (WA) 1–1 Sockers U 16 Cup (IL) Final
Fri Mar 18 11:00 AM Bettye 10
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Albion White (CA-S) 5–0 MN Thunder Academy 95 (MN) Final
Sat Mar 19 1:00 PM Bettye 9
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Sockers U 16 Cup (IL) 0–2 Albion White (CA-S) Final
Sat Mar 19 1:00 PM Bettye 10
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
MN Thunder Academy 95 (MN) 0–1 Eastside FC 94 Red (WA) Final
Sun Mar 20 10:00 AM Bettye 5
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
MN Thunder Academy 95 (MN) 1–3 Sockers U 16 Cup (IL) Final
Sun Mar 20 10:00 AM Bettye 6
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Albion White (CA-S) 1–0 Eastside FC 94 Red (WA) Final
Times displayed are in LOCAL time zone.
Final 1 2 OT T PK
MN Thunder Academy (MN) 1 0 - 1 -
Sockers U16 Cup (IL) 0 3 - 3 -


Player Goals
ASC - Ariel Lassiter 9
SOCK - Bill Cooney 3
LGU - Sean Hageman 3
EVER - James Haupt 3
EFC - Joseph Mancini 3
EFC - Jordan Morris 3
EVER - Ronnie Moss 3
ASC - Richard Kirouac 2
KFC - Alfonso Mendez 2
LGU - Evan Miller 2

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information