Scoreboard

Age Group:

15UB  |  15UB  |  15UG  |  16UB  |  16UB  |  16UG  |  16UG  |  17UB  |  17UB  |  17UG  |  17UG

 

CESA 94 Premier
vs.
Sockers U 16 Cup

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 5
1:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
CESA 94 Premier (SC) 0 0 0 0 0
Sockers U16 Cup (IL) 0 0 0 0 0

Reston Knights FC
vs.
MN Thunder Academy 95

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 6
1:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Reston Knights FC (VA) 1 1 0 2 0
MN Thunder Academy (MN) 2 1 0 3 0
Team Player Time of Goal
KFC Andres Garcia 31:00
KFC James Paredes 48:00

Lake Grove United
vs.
Eastside FC 94 Red

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 1
7:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Lake Grove United (NY-E) 1 0 0 1 0
Eastside FC 94 Red (WA) 1 0 0 1 0
Team Player Time of Goal
LGU Toni Domingues 33:00
EFC Alexander Shane 39:00

Everest SC Black
vs.
Albion White

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 2
7:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Everest SC (OH-N) 1 0 0 1 0
Albion (CA-S) 0 1 0 1 0
Team Player Time of Goal
ASC Richard Kirouac 68:00
EVER James Haupt 9:00

MN Thunder Academy 95
vs.
CESA 94 Premier

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 1
10:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
MN Thunder Academy (MN) 0 0 0 0 0
CESA 94 Premier (SC) 0 0 0 0 0

Sockers U 16 Cup
vs.
Reston Knights FC

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 2
10:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Sockers U16 Cup (IL) 0 0 0 3 0
Reston Knights FC (VA) 0 0 0 0 0
Team Player Time of Goal
SOCK Caleb Pothast 45:00
SOCK Caleb Pothast 63:00
SOCK Bill Cooney 70:00

Albion White
vs.
Lake Grove United

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 1
2:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Albion (CA-S) 3 0 0 3 0
Lake Grove United (NY-E) 0 0 0 0 0
Team Player Time of Goal
ASC Oscar Ortega 15:00
ASC Noah Bunton 24:00
ASC Ariel Lassiter 5:00

Eastside FC 94 Red
vs.
Everest SC Black

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 2
2:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Eastside FC 94 Red (WA) 1 2 0 3 0
Everest SC (OH-N) 0 1 0 1 0
Team Player Time of Goal
EFC Jordan Morris 22:00
EFC Peter Sokolis 41:00
EFC Joseph Mancini 63:00
EVER Federico Silva 64:00

CESA 94 Premier
vs.
Albion White

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 1
12:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
CESA 94 Premier (SC) 0 0 0 0 0
Albion (CA-S) 0 0 0 3 0
Team Player Time of Goal
ASC Ariel Lassiter 11:00
ASC Ariel Lassiter 54:00
ASC Ariel Lassiter 63:00

Reston Knights FC
vs.
Eastside FC 94 Red

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 2
12:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Reston Knights FC (VA) 0 0 0 1 0
Eastside FC 94 Red (WA) 0 0 0 4 0
Team Player Time of Goal
EFC Joseph Mancini 51:00
KFC Joshua Lemaster 63:00
EFC Peter Sokolis 73:00
EFC James Molyneux-Elliot 76:00
EFC Jordan Morris 8:00

Lake Grove United
vs.
MN Thunder Academy 95

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 3
2:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Lake Grove United (NY-E) 0 0 0 3 0
MN Thunder Academy (MN) 0 0 0 1 0
Team Player Time of Goal
LGU Sean Hageman 0:00

Everest SC Black
vs.
Sockers U 16 Cup

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 4
2:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Everest SC (OH-N) 0 0 0 2 0
Sockers U16 Cup (IL) 0 0 0 1 0
Team Player Time of Goal
EVER James Haupt 77:00
SOCK Jacob Bevan 9:00

Eastside FC 94 Red
vs.
CESA 94 Premier

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 3
7:30 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Eastside FC 94 Red (WA) 1 0 0 1 0
CESA 94 Premier (SC) 1 1 0 2 0
Team Player Time of Goal
CESA Nicholas Watson 17:00
CESA Christian Calloway 47:00
EFC James Molyneux-Elliot 5:00

Albion White
vs.
Reston Knights FC

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 5
7:30 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Albion (CA-S) 0 0 0 2 0
Reston Knights FC (VA) 0 0 0 2 0
Team Player Time of Goal
ASC Shane Mahvi 0:00
KFC James Paredes 23:00
KFC Alfonso Mendez 51:00
ASC Richard Kirouac 60:00

Sockers U 16 Cup
vs.
Lake Grove United

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 4
9:30 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Sockers U16 Cup (IL) 0 0 0 0 0
Lake Grove United (NY-E) 0 0 0 1 0
Team Player Time of Goal
LGU Sean Hageman 47:00

MN Thunder Academy 95
vs.
Everest SC Black

Wilson Gillette Athletic Complex
Gillette 5
9:30 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
MN Thunder Academy (MN) 0 0 0 2 0
Everest SC (OH-N) 0 0 0 0 0
Team Player Time of Goal
MTA Merlin E Erickson 30:00

Lake Grove United
vs.
Everest SC Black

Weston Regional Park
WRP 7
12:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Lake Grove United (NY-E) 0 0 0 0 0
Everest SC (OH-N) 0 0 0 1 0
Team Player Time of Goal
EVER Riley Grant 20:00

Reston Knights FC
vs.
CESA 94 Premier

Weston Regional Park
WRP 8
12:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Reston Knights FC (VA) 0 0 0 3 0
CESA 94 Premier (SC) 0 0 0 2 0
Team Player Time of Goal
CESA Nicolas Poupore 28:00
KFC Patrick Moore 3:00
CESA Austin Huddy 33:00
KFC Alfonso Mendez 48:00
KFC David Skipper 80:00

Everest SC Black
vs.
Reston Knights FC

Weston Regional Park
WRP 7
10:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Everest SC (OH-N) 0 0 0 3 0
Reston Knights FC (VA) 0 0 0 0 0
Team Player Time of Goal
EVER Noah Johnson 12:00
EVER Ronnie Moss 44:00
EVER Ronnie Moss 55:00

CESA 94 Premier
vs.
Lake Grove United

Weston Regional Park
WRP 8
10:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
CESA 94 Premier (SC) 0 0 0 1 0
Lake Grove United (NY-E) 0 0 0 3 0
Team Player Time of Goal
LGU Andrew Degrassi 28:00
CESA Austen Burnikel 29:00
LGU Anil Sire 33:00
LGU Sean Hageman 40:00

CESA 94 Premier
vs.
Everest SC Black

Weston Regional Park
WRP 1
10:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
CESA 94 Premier (SC) 0 0 0 0 0
Everest SC (OH-N) 0 0 0 2 0
Team Player Time of Goal
EVER Ronnie Moss 46:00
EVER James Haupt 8:00

Reston Knights FC
vs.
Lake Grove United

Weston Regional Park
WRP 2
10:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Reston Knights FC (VA) 0 0 0 0 0
Lake Grove United (NY-E) 0 0 0 2 0
Team Player Time of Goal
LGU Evan Miller 30:00
LGU Evan Miller 70:00

Eastside FC 94 Red
vs.
Sockers U 16 Cup

Bettye Wilson Soccer Complex
Bettye 9
11:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Eastside FC 94 Red (WA) 0 1 0 1 0
Sockers U16 Cup (IL) 0 1 0 1 0
Team Player Time of Goal
SOCK Simon Megally 54:00
EFC Joseph Mancini 82:00

Albion White
vs.
MN Thunder Academy 95

Bettye Wilson Soccer Complex
Bettye 10
11:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Albion (CA-S) 2 3 0 5 0
MN Thunder Academy (MN) 0 0 0 0 0
Team Player Time of Goal
ASC Raul Martinez 13:00
ASC Ariel Lassiter 49:00
ASC Ariel Lassiter 6:00
ASC Patrick Barba 70:00
ASC Dominic Chavez 80:00

Sockers U 16 Cup
vs.
Albion White

Bettye Wilson Soccer Complex
Bettye 9
1:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Sockers U16 Cup (IL) 0 0 0 0 0
Albion (CA-S) 2 0 0 2 0
Team Player Time of Goal
ASC Ariel Lassiter 29:00
ASC Ariel Lassiter 32:00

MN Thunder Academy 95
vs.
Eastside FC 94 Red

Bettye Wilson Soccer Complex
Bettye 10
1:00 PM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
MN Thunder Academy (MN) 0 0 0 0 0
Eastside FC 94 Red (WA) 1 0 0 1 0
Team Player Time of Goal
EFC Jordan Morris 23:00

MN Thunder Academy 95
vs.
Sockers U 16 Cup

Bettye Wilson Soccer Complex
Bettye 5
10:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
MN Thunder Academy (MN) 1 0 0 1 0
Sockers U16 Cup (IL) 0 3 0 3 0
Team Player Time of Goal
SOCK Bill Cooney 62:00
SOCK Bill Cooney 75:00

Albion White
vs.
Eastside FC 94 Red

Bettye Wilson Soccer Complex
Bettye 6
10:00 AM  LOCAL

Final 1 2 OT T PK
Albion (CA-S) 1 0 0 1 0
Eastside FC 94 Red (WA) 0 0 0 0 0
Team Player Time of Goal
ASC Ariel Lassiter 13:00
Final 1 2 OT T PK
MN Thunder Academy (MN) 1 0 - 1 -
Sockers U16 Cup (IL) 0 3 - 3 -


Player Goals
ASC - Ariel Lassiter 9
SOCK - Bill Cooney 3
LGU - Sean Hageman 3
EVER - James Haupt 3
EFC - Joseph Mancini 3
EFC - Jordan Morris 3
EVER - Ronnie Moss 3
ASC - Richard Kirouac 2
KFC - Alfonso Mendez 2
LGU - Evan Miller 2

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information