Group A
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Chicago Fire Raiders Elite (IL) (SC) 2 0 1 7 9 4 5
Sporting St. Croix (MN) (SC) 2 0 1 7 8 5 3
Challenger Crew Juniors (OH-N) (SC) 1 2 0 3 2 5 -3
Libertyville FC 1974 (IL) (MRL2) 0 3 0 0 2 7 -5
Group B
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Kansas Rush Academy Blue 96/97 (KS) 3 0 0 9 11 3 7
Lexington FC 97 White (KY) (SC) 1 1 1 4 12 7 3
Lou Fusz Pike (MO) (SC) 0 1 1 1 2 4 -2
OFC 96/97 Elite (NE) (SC) 0 2 0 0 3 14 -8
Group C
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
CUP Gold 96/97 (OH-S) 3 0 0 9 10 2 7
Shaker PFC 96/97 (OH-N) (MRL1) 2 1 0 6 11 6 4
Fort Wayne United FC U18 Boys Academy (IN) (SC) 1 2 0 3 7 8 -1
DASC Black (SD) (SC) 0 3 0 0 2 14 -10
Group D
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Bavarians (WI) (SC) 2 0 0 6 6 3 3
Grand Rapids Crew Jrs. (MI) (SC) 1 1 0 3 9 4 3
FC United Fusion (IA) (SC) 0 1 1 1 1 3 -2
SSC Diablos (NE) (SWC) 0 1 1 1 1 7 -4

18UB Schedule

Preliminary Games
Date Time Field Home Score Away Status
Sat Jun 20 2:00 PM Southwest 27
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Chicago Fire Raiders Elite (IL) (SC) 3–3 Sporting St. Croix (MN) (SC) Final
Sat Jun 20 4:00 PM Southwest 21
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Libertyville FC 1974 (IL) (MRL2) 0–1 Challenger Crew Juniors (OH-N) (SC) Final
Sat Jun 20 4:00 PM Southwest 22
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Lexington FC 97 White (KY) (SC) 2–2 Lou Fusz Pike (MO) (SC) Final
Sat Jun 20 4:00 PM Southwest 23
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

OFC 96/97 Elite (NE) (SC) 1–6 Kansas Rush Academy Blue 96/97 (KS) Final
Sat Jun 20 4:00 PM Southwest 24
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Shaker PFC 96/97 (OH-N) (MRL1) 4–3 Fort Wayne United FC U18 Boys Academy (IN) (SC) Final
Sat Jun 20 4:00 PM Southwest 25
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

CUP Gold 96/97 (OH-S) 5–0 DASC Black (SD) (SC) Final
Sat Jun 20 4:00 PM Southwest 26
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Grand Rapids Crew Jrs. (MI) (SC) 2–3 Bavarians (WI) (SC) Final
Sat Jun 20 4:00 PM Southwest 27
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

SSC Diablos (NE) (SWC) 0–0 FC United Fusion (IA) (SC) Final
Sun Jun 21 8:00 AM Southwest 21
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Libertyville FC 1974 (IL) (MRL2) 0–2 Chicago Fire Raiders Elite (IL) (SC) Final
Sun Jun 21 8:00 AM Southwest 22
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Challenger Crew Juniors (OH-N) (SC) 0–1 Sporting St. Croix (MN) (SC) Final
Sun Jun 21 8:00 AM Southwest 23
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

OFC 96/97 Elite (NE) (SC) 2–8 Lexington FC 97 White (KY) (SC) Final
Sun Jun 21 8:00 AM Southwest 24
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Kansas Rush Academy Blue 96/97 (KS) 2–0 Lou Fusz Pike (MO) (SC) Final
Sun Jun 21 8:00 AM Southwest 25
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

CUP Gold 96/97 (OH-S) 2–1 Shaker PFC 96/97 (OH-N) (MRL1) Final
Sun Jun 21 8:00 AM Southwest 26
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

DASC Black (SD) (SC) 1–3 Fort Wayne United FC U18 Boys Academy (IN) (SC) Final
Sun Jun 21 8:00 AM Southwest 27
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

SSC Diablos (NE) (SWC) 1–7 Grand Rapids Crew Jrs. (MI) (SC) Final
Sun Jun 21 10:00 AM Southwest 27
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

FC United Fusion (IA) (SC) 1–3 Bavarians (WI) (SC) Final
Mon Jun 22 2:00 PM Southwest 27
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Chicago Fire Raiders Elite (IL) (SC) 4–1 Challenger Crew Juniors (OH-N) (SC) Final
Mon Jun 22 4:00 PM Southwest 21
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Sporting St. Croix (MN) (SC) 4–2 Libertyville FC 1974 (IL) (MRL2) Final
Mon Jun 22 4:00 PM Southwest 22
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Lexington FC 97 White (KY) (SC) 2–3 Kansas Rush Academy Blue 96/97 (KS) Final
Mon Jun 22 4:00 PM Southwest 23
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Lou Fusz Pike (MO) (SC) OFC 96/97 Elite (NE) (SC) Cancelled
Mon Jun 22 4:00 PM Southwest 24
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Shaker PFC 96/97 (OH-N) (MRL1) 6–1 DASC Black (SD) (SC) Final
Mon Jun 22 4:00 PM Southwest 25
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Fort Wayne United FC U18 Boys Academy (IN) (SC) 1–3 CUP Gold 96/97 (OH-S) Final
Mon Jun 22 4:00 PM Southwest 26
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Grand Rapids Crew Jrs. (MI) (SC) FC United Fusion (IA) (SC) Cancelled
Mon Jun 22 4:00 PM Southwest 27
Southwest Park
2472 Lawrence Drive
De Pere, WI 54115

Bavarians (WI) (SC) SSC Diablos (NE) (SWC) Cancelled
Semifinals
Date Time Field Home Score Away Status
Tue Jun 23 12:00 PM USA 13
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Chicago Fire Raiders Elite (IL) (SC) 2–1 (PK) CUP Gold 96/97 (OH-S) Final
Tue Jun 23 12:00 PM USA 14
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Kansas Rush Academy Blue 96/97 (KS) 4–2 (OT) Bavarians (WI) (SC) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Wed Jun 24 10:00 AM USA 10
USA Youth Sports Complex
3300 E. Evergreen Dr.
Appleton, WI 54912

Chicago Fire Raiders Elite (IL) (SC) 1–2 (PK) Kansas Rush Academy Blue 96/97 (KS) Final
Times displayed are in CT time zone.
Final 1 2 OT T PK
Chicago Fire Raiders Elite (IL) 1 0 0 1 2
Kansas Rush Academy Blue (KS) 1 0 0 1 3


Player Goals
PFC - Ryder Bell 6
RUSH - Trevor Kerns 4
ZACHARY BOERJAN 3
RUSH - Ethan Bowman 3
LFC - Erik Clemente 3
FWU - Brennan Cochran 3
CUP - Mohammed Elmardi 3
CONNOR STEVENSON 3
LFC - Thomas Ueland 3
OFC - Robert Wiseman 3

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information



Sign-up for Score Alerts from the Event Management System