GROUP A
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
97/98 OMAHA FC ELITE (NE) (SC) 3 0 0 9 8 2 6
Galaxy SC 97/98 Blue (IL) (SC) 1 2 0 3 6 3 1
Sporting BV Bayern Munich 97/98 (KS) (SC) 1 2 0 3 4 7 -3
Crew SC Pre-Academy (OH-S) (MRL4) 1 2 0 3 5 11 -4
GROUP B
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Minneapolis United (MN) (SC) 2 1 0 6 4 2 2
Milwaukee Bavarians (WI) (SC) 2 1 0 6 7 6 1
Michigan Impact 98 White (MI) (MRL3) 1 2 0 3 5 7 -2
PSG MI FC Nova 98 Black (MI) (SC) 1 2 0 3 6 7 -1
GROUP C
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
OP Green (OH-S) 3 0 0 9 5 2 3
Javanon Soccer Club (KY) (SC) 2 1 0 6 6 2 4
St Louis Scott Gallagher Elite (MO) (SC) 1 2 0 3 3 7 -4
Pacesetter Villa Red (OH-N) (SC) 0 3 0 0 1 4 -3
GROUP D
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
OGFC 97 Elite (OH-S) (SC) 2 0 1 7 9 4 5
Fort Wayne United 98 West Heat Elite (IN) (SC) 1 0 2 5 5 4 1
Sporting Blue Valley Pre Academy 97/98 (KS) (MRL2) 1 2 0 3 3 6 -3
CRSA 97/98 Premier (IA) (SC) 0 2 1 1 2 5 -3

18UB Schedule

Preliminary Games
Date Time Field Home Score Away Status
Fri Jun 24 4:00 PM Field 25
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Galaxy SC 97/98 Blue (IL) (SC) 0–1 Sporting BV Bayern Munich 97/98 (KS) (SC) Final
Fri Jun 24 4:00 PM Field 26
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Crew SC Pre-Academy (OH-S) (MRL4) 1–3 97/98 OMAHA FC ELITE (NE) (SC) Final
Fri Jun 24 4:00 PM Field 27
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

PSG MI FC Nova 98 Black (MI) (SC) 2–3 Milwaukee Bavarians (WI) (SC) Final
Fri Jun 24 4:00 PM Field 28
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Minneapolis United (MN) (SC) 1–0 Michigan Impact 98 White (MI) (MRL3) Final
Fri Jun 24 4:00 PM Field 29
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Javanon Soccer Club (KY) (SC) 1–2 OP Green (OH-S) Final
Fri Jun 24 4:00 PM Field 30
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Pacesetter Villa Red (OH-N) (SC) 1–2 St Louis Scott Gallagher Elite (MO) (SC) Final
Fri Jun 24 4:00 PM Field 10
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

CRSA 97/98 Premier (IA) (SC) 0–1 Sporting Blue Valley Pre Academy 97/98 (KS) (MRL2) Final
Fri Jun 24 4:00 PM Field 31
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Fort Wayne United 98 West Heat Elite (IN) (SC) 2–2 OGFC 97 Elite (OH-S) (SC) Final
Sat Jun 25 8:00 AM Field 26
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Crew SC Pre-Academy (OH-S) (MRL4) 0–6 Galaxy SC 97/98 Blue (IL) (SC) Final
Sat Jun 25 8:00 AM Field 27
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

97/98 OMAHA FC ELITE (NE) (SC) 3–1 Sporting BV Bayern Munich 97/98 (KS) (SC) Final
Sat Jun 25 8:00 AM Field 28
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Minneapolis United (MN) (SC) 0–1 PSG MI FC Nova 98 Black (MI) (SC) Final
Sat Jun 25 8:00 AM Field 29
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Michigan Impact 98 White (MI) (MRL3) 1–3 Milwaukee Bavarians (WI) (SC) Final
Sat Jun 25 8:00 AM Field 30
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Pacesetter Villa Red (OH-N) (SC) 0–1 Javanon Soccer Club (KY) (SC) Final
Sat Jun 25 8:00 AM Field 31
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

St Louis Scott Gallagher Elite (MO) (SC) 1–2 OP Green (OH-S) Final
Sat Jun 25 8:00 AM Field 10
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

CRSA 97/98 Premier (IA) (SC) 1–1 Fort Wayne United 98 West Heat Elite (IN) (SC) Final
Sat Jun 25 8:00 AM Field 25
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Sporting Blue Valley Pre Academy 97/98 (KS) (MRL2) 1–4 OGFC 97 Elite (OH-S) (SC) Final
Sun Jun 26 4:00 PM Field 25
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Galaxy SC 97/98 Blue (IL) (SC) 0–2 97/98 OMAHA FC ELITE (NE) (SC) Final
Sun Jun 26 4:00 PM Field 26
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Sporting BV Bayern Munich 97/98 (KS) (SC) 2–4 Crew SC Pre-Academy (OH-S) (MRL4) Final
Sun Jun 26 4:00 PM Field 27
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

PSG MI FC Nova 98 Black (MI) (SC) 3–4 Michigan Impact 98 White (MI) (MRL3) Final
Sun Jun 26 4:00 PM Field 28
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Milwaukee Bavarians (WI) (SC) 1–3 Minneapolis United (MN) (SC) Final
Sun Jun 26 4:00 PM Field 29
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Javanon Soccer Club (KY) (SC) 4–0 St Louis Scott Gallagher Elite (MO) (SC) Final
Sun Jun 26 4:00 PM Field 30
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

OP Green (OH-S) 1–0 Pacesetter Villa Red (OH-N) (SC) Final
Sun Jun 26 4:00 PM Field 10
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

OGFC 97 Elite (OH-S) (SC) 3–1 CRSA 97/98 Premier (IA) (SC) Final
Sun Jun 26 4:00 PM Field 31
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Fort Wayne United 98 West Heat Elite (IN) (SC) 2–1 Sporting Blue Valley Pre Academy 97/98 (KS) (MRL2) Final
Semifinals
Date Time Field Home Score Away Status
Tue Jun 28 8:00 AM Field 19
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

97/98 OMAHA FC ELITE (NE) (SC) 1–2 OP Green (OH-S) Final
Tue Jun 28 8:00 AM Field 20
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

Minneapolis United (MN) (SC) 3–4 OGFC 97 Elite (OH-S) (SC) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Wed Jun 29 10:00 AM Field 24
Grand Park IN
711 E 191st St
Westfield, IN 46074

OP Green (OH-S) 5–0 OGFC 97 Elite (OH-S) (SC) Final
Times displayed are in ET time zone.
Final 1 2 OT T PK
OP Green (OH-S) 1 4 - 5 -
OGFC 97 Elite (OH-S) 0 0 - 0 -


Player Goals
Evan Conway 3
OP - Brennon Davis 3
Charlie Harte 3
Sam McCamey 3
Ian Molfenter 3
Alec Philippe 3
SBV - Logan Steen 3
FCN - Aleks Vushaj 3
Clayton Wirth 3
MUFC - Santos-Meeker Benjamin 2

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information