Pool A
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Liverpool 02 Elite (TX-N) (PLW1) 2 0 1 7 8 3 6
MS Rush 02 Premier (MS) (SC) 2 1 0 6 5 5 0
CESA 01 Premier (SC) (SC) 1 1 1 4 6 4 2
Arkansas Comets 02 Premier (AR) (SC) 0 3 0 0 3 11 -8
Pool B
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
West Pines United Carrillo (FL) 3 0 0 9 7 1 6
South Carolina United FC 01 Elite (SC) 2 1 0 6 7 3 4
Oklahoma FC 02 (OK) 0 2 1 1 3 8 -5
BUSA 02 Elite (AL) (SC) 0 2 1 1 4 9 -5
Pool C
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
01 CASL Red North (NC) (SC) 2 1 0 6 5 4 1
Concorde Fire Central Elite (GA) (PLE1) 2 1 0 6 7 5 3
GSA 02 Premier (GA) (SC) 1 2 0 3 5 5 0
Lobos Rush 02 Premier (TN) (SC) 1 2 0 3 5 9 -4
Pool D
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Solar Chelsea 02 Red (TX-N) (PLW2) 2 0 1 7 6 0 6
Sporting United 02 (TX-N) (SQ) 2 1 0 6 7 7 1
MSC Lakers Elite (LA) (SC) 1 1 1 4 4 4 0
MSK Rayados Lobitos (TX-S) (SC) 0 3 0 0 1 8 -7

14UB Schedule

Preliminary
Date Time Field Home Score Away Status
Fri Jun 24 12:00 PM Field 5
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

MS Rush 02 Premier (MS) (SC) 3–2 Arkansas Comets 02 Premier (AR) (SC) Final
Fri Jun 24 12:00 PM Field 6
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

CESA 01 Premier (SC) (SC) 2–2 Liverpool 02 Elite (TX-N) (PLW1) Final
Fri Jun 24 12:00 PM Field 7
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

West Pines United Carrillo (FL) 1–0 South Carolina United FC 01 Elite (SC) Final
Fri Jun 24 12:00 PM Field 8
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

BUSA 02 Elite (AL) (SC) 2–2 Oklahoma FC 02 (OK) Final
Fri Jun 24 2:00 PM Field 5
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Lobos Rush 02 Premier (TN) (SC) 2–1 01 CASL Red North (NC) (SC) Final
Fri Jun 24 2:00 PM Field 6
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Concorde Fire Central Elite (GA) (PLE1) 2–1 GSA 02 Premier (GA) (SC) Final
Fri Jun 24 2:00 PM Field 7
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

MSK Rayados Lobitos (TX-S) (SC) 0–3 MSC Lakers Elite (LA) (SC) Final
Fri Jun 24 2:00 PM Field 8
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Solar Chelsea 02 Red (TX-N) (PLW2) 5–0 Sporting United 02 (TX-N) (SQ) Final
Sat Jun 25 12:00 PM Field 6
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

CESA 01 Premier (SC) (SC) 1–2 MS Rush 02 Premier (MS) (SC) Final
Sat Jun 25 12:00 PM Field 5
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Liverpool 02 Elite (TX-N) (PLW1) 5–1 Arkansas Comets 02 Premier (AR) (SC) Final
Sat Jun 25 12:00 PM Field 7
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Oklahoma FC 02 (OK) 1–3 South Carolina United FC 01 Elite (SC) Final
Sat Jun 25 12:00 PM Field 8
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

BUSA 02 Elite (AL) (SC) 1–3 West Pines United Carrillo (FL) Final
Sat Jun 25 2:00 PM Field 5
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

GSA 02 Premier (GA) (SC) 3–1 Lobos Rush 02 Premier (TN) (SC) Final
Sat Jun 25 2:00 PM Field 6
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Concorde Fire Central Elite (GA) (PLE1) 1–2 01 CASL Red North (NC) (SC) Final
Sat Jun 25 2:00 PM Field 7
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Sporting United 02 (TX-N) (SQ) 4–1 MSC Lakers Elite (LA) (SC) Final
Sat Jun 25 2:00 PM Field 8
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Solar Chelsea 02 Red (TX-N) (PLW2) 2–0 MSK Rayados Lobitos (TX-S) (SC) Final
Sun Jun 26 12:00 PM Field 5
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

MS Rush 02 Premier (MS) (SC) 0–2 Liverpool 02 Elite (TX-N) (PLW1) Final
Sun Jun 26 12:00 PM Field 6
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Arkansas Comets 02 Premier (AR) (SC) 0–3 CESA 01 Premier (SC) (SC) Final
Sun Jun 26 12:00 PM Field 7
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

West Pines United Carrillo (FL) 3–0 Oklahoma FC 02 (OK) Final
Sun Jun 26 12:00 PM Field 8
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

South Carolina United FC 01 Elite (SC) 4–1 BUSA 02 Elite (AL) (SC) Final
Sun Jun 26 2:00 PM Field 5
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

01 CASL Red North (NC) (SC) 2–1 GSA 02 Premier (GA) (SC) Final
Sun Jun 26 2:00 PM Field 6
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Lobos Rush 02 Premier (TN) (SC) 2–5 Concorde Fire Central Elite (GA) (PLE1) Final
Sun Jun 26 2:00 PM Field 7
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

MSK Rayados Lobitos (TX-S) (SC) 1–3 Sporting United 02 (TX-N) (SQ) Final
Sun Jun 26 2:00 PM Field 8
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

MSC Lakers Elite (LA) (SC) 0–0 Solar Chelsea 02 Red (TX-N) (PLW2) Final
Quarterfinal
Date Time Field Home Score Away Status
Mon Jun 27 1:15 PM Field 5
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Liverpool 02 Elite (TX-N) (PLW1) 4–1 South Carolina United FC 01 Elite (SC) Final
Mon Jun 27 1:15 PM Field 6
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

West Pines United Carrillo (FL) 5–1 MS Rush 02 Premier (MS) (SC) Final
Mon Jun 27 1:15 PM Field 11
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

01 CASL Red North (NC) (SC) 2–0 Sporting United 02 (TX-N) (SQ) Final
Mon Jun 27 1:15 PM Field 8
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Solar Chelsea 02 Red (TX-N) (PLW2) 0–1 Concorde Fire Central Elite (GA) (PLE1) Final
Semifinal
Date Time Field Home Score Away Status
Wed Jun 29 1:15 PM Field 1
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

Liverpool 02 Elite (TX-N) (PLW1) 1–3 01 CASL Red North (NC) (SC) Final
Wed Jun 29 1:15 PM Field 4
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

West Pines United Carrillo (FL) 5–2 Concorde Fire Central Elite (GA) (PLE1) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Thu Jun 30 12:00 PM Field 1
MeSA Soccer Complex
1020 Anderson Ridge Road
Greer, SC 29651

01 CASL Red North (NC) (SC) 1–2 West Pines United Carrillo (FL) Final
Times displayed are in ET time zone.
Final 1 2 OT T PK
CASL 01 Red (NC) - - - 1 -
West Pines United FC (FL) - - - 2 -


Player Goals
WPU - Ashton Cooper 7
LFCA - Samuel Coad 6
LFCA - Marco Barron 4
CASL - NOAH BURNETTE 4
SR02 - John Mooney 4
CF - Andrew Rodgers 4
CASL - MATTHEW STEWART 4
MSC - Andrew Lassere 3
WPU - SPENCER MALLION 3
SU - Gibran Rayo 3

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please note the following format for quarterfinals and semifinals within 16-team age groups (U13-18):

Quarterfinal 1 = Winner A vs. Second B
Quarterfinal 2 = Winner B vs. Second A
Quarterfinal 3 = Winner C vs. Second D
Quarterfinal 4 = Winner D vs. Second C

Semifinal 1 = QF 1 (A/B) vs. QF 3 (C/D)
Semifinal 2 = QF 2 (A/B) vs. QF 4 (C/D)