GROUP A
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Cook Inlet S.C. 00 (AK) 2 0 1 7 6 2 4
Utah Storm Premier Lake (UT) 2 0 1 7 8 4 4
Broomfield Blast '00 Prestige (CO) 1 2 0 3 6 4 2
El Camino Real Strikers (CA-N) 0 3 0 0 0 10 -10
GROUP B
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Colorado Rush Nero 2031 (CO) 1 0 2 5 6 2 4
SC del Sol 00 Maxwell (AZ) 1 0 2 5 4 2 2
Crossfire Select G99 Mallalieu (WA) 1 0 2 5 3 2 1
Thelo United FC Chaos (OR) 0 3 0 0 2 9 -7
GROUP C
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
LVPSA 00 Red (NV) 2 1 0 6 8 3 4
Eastside FC 99 White (WA) 2 1 0 6 7 3 4
California Elite Soccer Club Black (CA-S) 2 1 0 6 7 4 3
Santa Cruz Jaws 99 White (CA-N) 0 3 0 0 0 12 -11

16UG Schedule

Preliminary Games
Date Time Field Home Score Away Status
Tue Jun 14 1:00 PM Stenger 1
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Broomfield Blast '00 Prestige (CO) 2–3 Utah Storm Premier Lake (UT) Final
Tue Jun 14 1:00 PM Stenger 2
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

El Camino Real Strikers (CA-N) 0–3 Cook Inlet S.C. 00 (AK) Final
Tue Jun 14 1:00 PM Stenger 3
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Thelo United FC Chaos (OR) 1–5 Colorado Rush Nero 2031 (CO) Final
Tue Jun 14 1:00 PM Stenger 4
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

SC del Sol 00 Maxwell (AZ) 1–1 Crossfire Select G99 Mallalieu (WA) Final
Tue Jun 14 1:00 PM Stenger 5
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Eastside FC 99 White (WA) 3–1 California Elite Soccer Club Black (CA-S) Final
Tue Jun 14 1:00 PM Stenger 6
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

LVPSA 00 Red (NV) 5–0 Santa Cruz Jaws 99 White (CA-N) Final
Wed Jun 15 10:00 AM Stenger 9
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Cook Inlet S.C. 00 (AK) 1–0 Broomfield Blast '00 Prestige (CO) Final
Wed Jun 15 10:00 AM Stenger 10
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Utah Storm Premier Lake (UT) 3–0 El Camino Real Strikers (CA-N) Final
Wed Jun 15 10:00 AM Stenger 11
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Santa Cruz Jaws 99 White (CA-N) 0–3 Eastside FC 99 White (WA) Final
Wed Jun 15 10:00 AM Stenger 12
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

California Elite Soccer Club Black (CA-S) 2–1 LVPSA 00 Red (NV) Final
Wed Jun 15 12:00 PM Stenger 11
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Crossfire Select G99 Mallalieu (WA) 2–1 Thelo United FC Chaos (OR) Final
Wed Jun 15 12:00 PM Stenger 12
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Colorado Rush Nero 2031 (CO) 1–1 SC del Sol 00 Maxwell (AZ) Final
Thu Jun 16 1:30 PM LL-3
Long Lake
17850 West 64th Ave.
Arvada, CO 80403

Thelo United FC Chaos (OR) 0–2 SC del Sol 00 Maxwell (AZ) Final
Thu Jun 16 1:30 PM LL-4
Long Lake
17850 West 64th Ave.
Arvada, CO 80403

Colorado Rush Nero 2031 (CO) 0–0 Crossfire Select G99 Mallalieu (WA) Final
Thu Jun 16 1:45 PM LL-1
Long Lake
17850 West 64th Ave.
Arvada, CO 80403

Broomfield Blast '00 Prestige (CO) 4–0 El Camino Real Strikers (CA-N) Final
Thu Jun 16 1:45 PM LL-2
Long Lake
17850 West 64th Ave.
Arvada, CO 80403

Utah Storm Premier Lake (UT) 2–2 Cook Inlet S.C. 00 (AK) Final
Thu Jun 16 3:30 PM LL-3
Long Lake
17850 West 64th Ave.
Arvada, CO 80403

Eastside FC 99 White (WA) 1–2 LVPSA 00 Red (NV) Final
Thu Jun 16 3:30 PM LL-4
Long Lake
17850 West 64th Ave.
Arvada, CO 80403

California Elite Soccer Club Black (CA-S) 4–0 Santa Cruz Jaws 99 White (CA-N) Final
Quarterfinals
Date Time Field Home Score Away Status
Fri Jun 17 1:00 PM Stenger 9
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Cook Inlet S.C. 00 (AK) 2–4 California Elite Soccer Club Black (CA-S) Final
Fri Jun 17 1:00 PM Stenger 10
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Colorado Rush Nero 2031 (CO) 4–3 Eastside FC 99 White (WA) Final
Fri Jun 17 1:00 PM Stenger 11
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

LVPSA 00 Red (NV) 2–1 Crossfire Select G99 Mallalieu (WA) Final
Fri Jun 17 1:00 PM Stenger 12
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

Utah Storm Premier Lake (UT) 3–0 SC del Sol 00 Maxwell (AZ) Final
Semifinals
Date Time Field Home Score Away Status
Sat Jun 18 8:30 AM Stenger 3
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

California Elite Soccer Club Black (CA-S) 3–1 Colorado Rush Nero 2031 (CO) Final
Sat Jun 18 8:30 AM Stenger 4
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

LVPSA 00 Red (NV) 1–3 Utah Storm Premier Lake (UT) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Sun Jun 19 8:15 AM Stenger 12
Stenger Soccer Complex
11200 W 58th Ave
Arvada, CO 80002

California Elite Soccer Club Black (CA-S) 3–2 Utah Storm Premier Lake (UT) Final
Times displayed are in MT time zone.
Final 1 2 OT T PK
California Elite SC G16 (CA-S) - - - 3 -
Utah Storm (UT) - - - 2 -


Player Goals
LVSA - Thompson Lilly 5
UTST - Chloe Martin 4
UTST - Jade Marziale 4
CESC - Isabella Viana 4
NERO - Skylar Alward 3
UTST - Amy Botcherby 3
CISC - EMMA CHAUSSEE 3
EFC - Hannah Hall 3
CESC - Natalie Horton 3
BBP - Valerie Ulsh 3

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information