Group A
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
FC Nova Elite 01 (ID) (SC) 2 0 1 7 13 3 5
La Roca Premier FD (UT) 2 1 0 6 14 2 7
Broomfield Blast 01G Prestige (CO) (SC) 1 1 1 4 8 9 0
New Mexico Rush 01 (NM) (SWC) 0 3 0 0 0 21 -12
Group B
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Rebels G2001 Elite (CA-S) (FWCS) 3 0 0 9 9 3 6
PacNW 01 Maroon (WA) (FWNW) 2 1 0 6 9 8 1
HSC Bulls Academy I 01G (HI) (SC) 1 2 0 3 8 9 -1
Rio Rapids SC 01 (NM) (SC) 0 3 0 0 3 9 -6
Group C
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
LVPSA 01 Red (NV) 2 1 0 6 6 5 1
Spokane Sounders G01A (WA) (SC) 1 1 1 4 7 7 0
USA Stars 01 (CA-N) 1 1 1 4 5 4 1
Arizona Arsenal Teal (AZ) (FWD) 0 1 2 2 4 6 -2
Group D
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
LAGSD 01 Elite Drummond (CA-S) (FWCS) 3 0 0 9 6 0 6
Celtic FC Premier SA (UT) 1 1 1 4 4 2 2
Capital FC Timbers 01G Goodwin (OR) (SC) 1 2 0 3 5 7 -2
Santa Clara Sporting 01G Green (CA-N) (SC) 0 2 1 1 2 8 -6

16UG Schedule

Preliminary Games
Date Time Field Home Score Away Status
Mon Jun 19 8:00 AM Field 10
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

FC Nova Elite 01 (ID) (SC) 9–0 New Mexico Rush 01 (NM) (SWC) Final
Mon Jun 19 8:00 AM Field 11
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Broomfield Blast 01G Prestige (CO) (SC) 0–7 La Roca Premier FD (UT) Final
Mon Jun 19 10:00 AM Field 10
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

HSC Bulls Academy I 01G (HI) (SC) 1–3 Rebels G2001 Elite (CA-S) (FWCS) Final
Mon Jun 19 10:00 AM Field 11
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Rio Rapids SC 01 (NM) (SC) 1–3 PacNW 01 Maroon (WA) (FWNW) Final
Mon Jun 19 12:00 PM Field 10
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

LVPSA 01 Red (NV) 2–0 Arizona Arsenal Teal (AZ) (FWD) Final
Mon Jun 19 12:00 PM Field 11
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Spokane Sounders G01A (WA) (SC) 2–1 USA Stars 01 (CA-N) Final
Mon Jun 19 4:00 PM Field 11
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Capital FC Timbers 01G Goodwin (OR) (SC) 1–4 Celtic FC Premier SA (UT) Final
Mon Jun 19 4:00 PM Field 20
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Santa Clara Sporting 01G Green (CA-N) (SC) 0–4 LAGSD 01 Elite Drummond (CA-S) (FWCS) Final
Tue Jun 20 8:00 AM Field 11
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

HSC Bulls Academy I 01G (HI) (SC) 4–2 Rio Rapids SC 01 (NM) (SC) Final
Tue Jun 20 12:00 PM Field 10
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

LVPSA 01 Red (NV) 3–2 Spokane Sounders G01A (WA) (SC) Final
Tue Jun 20 12:00 PM Field 11
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Arizona Arsenal Teal (AZ) (FWD) 1–1 USA Stars 01 (CA-N) Final
Tue Jun 20 2:00 PM Field 10
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Capital FC Timbers 01G Goodwin (OR) (SC) 4–2 Santa Clara Sporting 01G Green (CA-N) (SC) Final
Tue Jun 20 2:00 PM Field 11
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Celtic FC Premier SA (UT) 0–1 LAGSD 01 Elite Drummond (CA-S) (FWCS) Final
Tue Jun 20 4:00 PM Field 18
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

FC Nova Elite 01 (ID) (SC) 2–2 Broomfield Blast 01G Prestige (CO) (SC) Final
Tue Jun 20 4:00 PM Field 19
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

New Mexico Rush 01 (NM) (SWC) 0–6 La Roca Premier FD (UT) Final
Tue Jun 20 4:00 PM Field 20
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Rebels G2001 Elite (CA-S) (FWCS) 4–2 PacNW 01 Maroon (WA) (FWNW) Final
Wed Jun 21 4:00 PM Field 16
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

La Roca Premier FD (UT) 1–2 FC Nova Elite 01 (ID) (SC) Final
Wed Jun 21 4:00 PM Field 17
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Broomfield Blast 01G Prestige (CO) (SC) 6–0 New Mexico Rush 01 (NM) (SWC) Final
Wed Jun 21 4:00 PM Field 19
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Rio Rapids SC 01 (NM) (SC) 0–2 Rebels G2001 Elite (CA-S) (FWCS) Final
Wed Jun 21 4:00 PM Field 20
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

USA Stars 01 (CA-N) 3–1 LVPSA 01 Red (NV) Final
Wed Jun 21 4:00 PM Field 21
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Spokane Sounders G01A (WA) (SC) 3–3 Arizona Arsenal Teal (AZ) (FWD) Final
Wed Jun 21 4:00 PM Field 22
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

LAGSD 01 Elite Drummond (CA-S) (FWCS) 1–0 Capital FC Timbers 01G Goodwin (OR) (SC) Final
Wed Jun 21 4:00 PM Field 23
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Santa Clara Sporting 01G Green (CA-N) (SC) 0–0 Celtic FC Premier SA (UT) Final
Wed Jun 21 6:00 PM Field 14
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

PacNW 01 Maroon (WA) (FWNW) 4–3 HSC Bulls Academy I 01G (HI) (SC) Final
Quarterfinals
Date Time Field Home Score Away Status
Fri Jun 23 8:00 AM Field 9
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

FC Nova Elite 01 (ID) (SC) 0–2 Celtic FC Premier SA (UT) Final
Fri Jun 23 8:00 AM Field 11
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Rebels G2001 Elite (CA-S) (FWCS) 0–1 Spokane Sounders G01A (WA) (SC) Final
Fri Jun 23 8:00 AM Field 12
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

LVPSA 01 Red (NV) 0–5 PacNW 01 Maroon (WA) (FWNW) Final
Fri Jun 23 8:00 AM Field 13
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

LAGSD 01 Elite Drummond (CA-S) (FWCS) 0–1 La Roca Premier FD (UT) Final
Semifinals
Date Time Field Home Score Away Status
Sat Jun 24 8:00 AM Field 12
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Celtic FC Premier SA (UT) 2–1 Spokane Sounders G01A (WA) (SC) Final
Sat Jun 24 8:00 AM Field 13
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

PacNW 01 Maroon (WA) (FWNW) 1–2 La Roca Premier FD (UT) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Sun Jun 25 11:30 AM Field 15
60 Acres Soccer Park
15200 NE 116th
Redmond, WA 98052

Celtic FC Premier SA (UT) 3–2 (PK) La Roca Premier FD (UT) Final
Times displayed are in PT time zone.
Final 1 2 OT T PK
Celtic FC Premier SA (UT) - - - 2 4
La Roca Premier FD (UT) - - - 2 2


Player Goals
ROCA - Nicole Ray 7
Emma Gaines-Ramos 4
Hailey Still 4
Mia Watanabe 4
FCN - Payton Baratcart 3
FCN - Lauren Elwer 3
FCN - Kearney Hoggan 3
ROCA - Abbie Kotter 3
Olivia Lagerquist 3
ROCA - Heather Stainbrook 3

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information