Group A
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Rampage Black LH (UT) 3 0 0 9 9 2 7
00 Real Red (CO) 1 1 1 4 5 4 1
Blitzz FC Gold (MT) 1 1 1 4 8 8 0
Tucson Soccer Academy 00-01 Girls Blue (AZ) 0 3 0 0 2 10 -8
Group B
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
IE Surf 00 Kooiman (CA-S) 3 0 0 9 9 1 8
Celtic 00 White (UT) 2 1 0 6 6 7 -1
FC Nova Gold (ID) 1 2 0 3 5 7 -2
Santa Cruz Jaws 99 White (CA-N) 0 3 0 0 3 8 -5
Group C
Team Wins Losses Ties Points GF GA GD
Cook Inlet S.C. 00G (AK) 3 0 0 9 19 5 12
Colorado Rapids Select (CO) 2 1 0 6 7 7 1
IE SURF G00 HURLEY (CA-S) 1 2 0 3 5 11 -5
LV Neon 00 G Academy (NV) 0 3 0 0 5 13 -8

17/18UG Schedule

Preliminary Games
Date Time Field Home Score Away Status
Tue Jun 13 7:45 AM SLC 13
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Rampage Black LH (UT) 3–1 00 Real Red (CO) Final
Tue Jun 13 7:45 AM SLC 14
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Blitzz FC Gold (MT) 6–2 Tucson Soccer Academy 00-01 Girls Blue (AZ) Final
Tue Jun 13 7:45 AM SLC 15
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

IE Surf 00 Kooiman (CA-S) 2–0 FC Nova Gold (ID) Final
Tue Jun 13 7:45 AM SLC 16
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Santa Cruz Jaws 99 White (CA-N) 1–2 Celtic 00 White (UT) Final
Tue Jun 13 11:30 AM SLC 15
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Cook Inlet S.C. 00G (AK) 7–3 LV Neon 00 G Academy (NV) Final
Tue Jun 13 11:30 AM SLC 16
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Colorado Rapids Select (CO) 3–1 IE SURF G00 HURLEY (CA-S) Final
Wed Jun 14 1:15 PM SLC 11
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

LV Neon 00 G Academy (NV) 0–3 Colorado Rapids Select (CO) Final
Wed Jun 14 1:15 PM SLC 12
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

IE SURF G00 HURLEY (CA-S) 1–6 Cook Inlet S.C. 00G (AK) Final
Wed Jun 14 1:15 PM SLC 13
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

00 Real Red (CO) 1–1 Blitzz FC Gold (MT) Final
Wed Jun 14 1:15 PM SLC 14
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Tucson Soccer Academy 00-01 Girls Blue (AZ) 0–1 Rampage Black LH (UT) Final
Wed Jun 14 1:15 PM SLC 15
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

FC Nova Gold (ID) 2–1 Santa Cruz Jaws 99 White (CA-N) Final
Wed Jun 14 1:15 PM SLC 16
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Celtic 00 White (UT) 0–3 IE Surf 00 Kooiman (CA-S) Final
Thu Jun 15 11:30 AM SLC 3
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

IE Surf 00 Kooiman (CA-S) 4–1 Santa Cruz Jaws 99 White (CA-N) Final
Thu Jun 15 11:30 AM SLC 4
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

FC Nova Gold (ID) 3–4 Celtic 00 White (UT) Final
Thu Jun 15 11:30 AM SLC 7
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Cook Inlet S.C. 00G (AK) 6–1 Colorado Rapids Select (CO) Final
Thu Jun 15 11:30 AM SLC 8
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

LV Neon 00 G Academy (NV) 2–3 IE SURF G00 HURLEY (CA-S) Final
Thu Jun 15 11:30 AM SLC 11
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Rampage Black LH (UT) 5–1 Blitzz FC Gold (MT) Final
Thu Jun 15 11:30 AM SLC 12
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Tucson Soccer Academy 00-01 Girls Blue (AZ) 0–3 00 Real Red (CO) Final
Quarterfinals
Date Time Field Home Score Away Status
Fri Jun 16 12:30 PM SLC 3
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Rampage Black LH (UT) 2–3 (PK) FC Nova Gold (ID) Final
Fri Jun 16 12:30 PM SLC 4
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

IE Surf 00 Kooiman (CA-S) 2–0 Colorado Rapids Select (CO) Final
Fri Jun 16 12:30 PM SLC 7
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Cook Inlet S.C. 00G (AK) 3–2 Blitzz FC Gold (MT) Final
Fri Jun 16 12:30 PM SLC 8
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

00 Real Red (CO) 1–0 Celtic 00 White (UT) Final
Semifinals
Date Time Field Home Score Away Status
Sat Jun 17 12:30 PM SLC 3
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

FC Nova Gold (ID) 0–3 IE Surf 00 Kooiman (CA-S) Final
Sat Jun 17 12:30 PM SLC 4
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

Cook Inlet S.C. 00G (AK) 1–0 00 Real Red (CO) Final
Final
Date Time Field Home Score Away Status
Sun Jun 18 8:30 AM SLC 11
Salt Lake City Regional Athletic Complex
2350 Rose Park Ln
Salt Lake City, UT 84116

IE Surf 00 Kooiman (CA-S) 5–3 Cook Inlet S.C. 00G (AK) Final
Times displayed are in MT time zone.
Final 1 2 OT T PK
IE Surf G00 Kooiman (CA-S) - - - 5 -
Cook Inlet S.C. 00G (AK) - - - 3 -


Player Goals
CISC - JORDAN FORAKER 10
CISC - Carson Head 5
SURF - Madisen Bivens 4
SURF - Mikayla Campbell 4
Kathryn Schirmer 4
RBLH - Brynlee Barker 3
LVN - Taylor Cox 3
CISC - CORINA FROEHLE 3
Katherine Hayes 3
CISC - Kylie Judd 3

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information