14U Boys

KHA 05 Red (KY)

Hometown: Wilder Ky
Head Coach: James Thomas

Event Player Pool

No. Name Position Graduation Class Year College Status College Committed To / Attending
01 Landon Barth Keeper 2024
02 Aiden Byrd Defender 2023
GK Eli Cogan Keeper 2024
03 Jason Cosby Midfield 2023
04 Lucas De Alacron Midfield 2024
05 Matthew Dreas Midfield 2023
06 Ethan Dyer Forward 2023
09 Chad Gesenhues Midfield 2024
10 Gavin Green Forward 2023
11 Timothy Griffin Forward 2023
12 Charlie Isphording Defender 2024
25 Grey Jordan Defender 2023
15 Ryder Kennedy Defender 2023
56 Landon Nates Defender 2023
16 Kyle Suter Forward 2024
19 Jacob Tan Forward 2023
17 Landon Wagner Defender 2023

14UB Schedule and Results

14U Boys
Date Time Field Home Score Away Status
Thu Dec 06 11:00 AM Goldsboro 8
Bryan Multi-Sport Complex
501 S Oak Forest Rd
Goldsboro, NC 27534

OEFC 05 (OK) 0–2 KHA 05 Red (KY) Final
Fri Dec 07 5:15 PM Gillette 4
Wilson Gillette Athletic Complex
3238 Corbett Ave
Wilson, NC 27893

Complex Map
KHA 05 Red (KY) 4–2 FC Alliance 05B (WV) Final
Fri Mar 08 9:15 AM James 6
James Regional Sports Park
8400 W Robindale Rd
Las Vegas, NV 89113

Libertyville FC 1974 Elite (IL) 0–0 KHA 05 Red (KY) Final
Fri Mar 08 1:30 PM James 5
James Regional Sports Park
8400 W Robindale Rd
Las Vegas, NV 89113

KHA 05 Red (KY) 1–1 Ukrainian Nationals 2005 Black (PA-E) Final
Sat Mar 09 8:00 AM Bettye 2
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
Players SC 2005 Boys Elite (NV) 0–1 KHA 05 Red (KY) Final
Sat Mar 09 12:15 PM James 5
James Regional Sports Park
8400 W Robindale Rd
Las Vegas, NV 89113

KHA 05 Red (KY) 0–1 Santa Clara Sporting 05B Green (CA-N) Final
Sun Mar 10 7:30 AM Bettye 10
Bettye Wilson Soccer Complex
7353 Eugene Ave
Las Vegas, NV 89128

Complex Map
KHA 05 Red (KY) 1–2 05 Charlotte Soccer Academy North/H'ville Elite (NC) Final
Final 1 2 OT T PK
Germantown Legends (TN) - - - 1 -
Baltimore Celtic Elite (MD) - - - 1 -

Follow the moments on championships.usyouthsoccer.org





Player Goals
NATS - Aleksander Markovski 7
Isaac Calderon 6
Alan Dedic 5
RISE - Yael Gonzalez 5
Timothy Griffin 5
CSA - Kwame Nyanor 5
Zsombor Onodi 5
NATS - Adam Pluszczyk 5
SCSC - Enoedis Quintana 5
Owen Sullivan 5

 List limited to first 10 names
 Not all events provide goal scorer information